Yeni iPod Touch 2015 Yılında Geliyor

2015-model-ipod-touch-
Apple müzik dinlemek amacıyla çıkartmış olduğu fakat gelişmiş özellikleri sebebiyle birçok kullanıcının tercihi olan iPod Touch için bu yıl sonunda yenileme yapabilir. Yaklaşık olarak 2012 Ekim ayından bu yana yeni model çıkartmadığı iPod Touch için sebep olarak satış grafiğinin iPhone ve iPad ürünlerine nazaran düşük olması gösteriliyor.

Uzmanlara göre Apple iPod Touch için bu yıl sonunda yeni bir model çıkartabilir. Ancak üçüncü ve dördüncü çeyrek raporlarını baz alarak yeni model çıkartmak yerine geçtiğimiz yıllarda yaptığı gibi sistemsel bir yenileme ile yeni özellikleri site üzerinden ekleyerek bir yenilemeyi de mümkün kılabilir.

Büyük ölçüde olan sızıntıların ışığında 64 bit A7 işlemcili, önceki modellerine oranla gelişmiş bir kamerası bulunan, AppStore üzerinden geliştirmelerin bulunacağı, NFC ve Touch ID sistemleri sayesinde gelişmiş bir cihaz haline gelecek yeni iPod Touch beklentiler arasında. Aynı zamanda Touch ID sayesinde Apple Pay içinde kullanılabilecek olan yeni nesil iPod Touch Pay sistemi vesilesiyle çıkabileceği öngörülen cihazların arasında yer alıyor.

Apple iPod Touch yeni modelini en iyi ihtimalle çıkartsa bile 2015 Kasım ayında tanıtacağını açıklayan uzmanlar beklentileri sınırlıyor. 2013 ve 2014 yıllarında iPod Touch satışlarının 3 milyon dolaylarında kalmasının ardından sadece internet sitesini, ara yüzünü, şarj verimliliği için sistemsel düzenlemelerini yükselten Apple bu sene ne yapacağı konusunda pek kararlı değil. Yeni iPod Touch 2015 sonunda çıkarsa piyasaya damga vurabilir.

yeni-ipod-touch