iPhone 4 Güvenlik Özellikleri

iPhone İstanbul
iPhone 4 Güvenlik Özellikleri
Güvenlik özellikleri, iPhone üzerindeki bilgileri başka kişilerin erişimine karşı korumaya yardımcı olur.
Parolalar ve Veri Koruma
iPhone’u her açtığınızda veya uyandırdığınızda girmeniz gereken bir parola ayarlayabilirsiniz.
Parola ayarlama: Ayarlar > Genel > Parolayla Kilitleme öğelerini seçip 4 basamaklı bir parola girin, sonra da doğrulamak üzere parolayı yeniden girin. Bu durumda iPhone, kilidinin açılması veya parolayla kilitleme ayarlarının görüntülenmesi için bu parolayı girmenizi gerektirir.
Parola ayarlama, veri korumayı açar (iPhone 3GS veya daha yenisi için). Veri koruma, iPhone üzerinde tutulan e-posta iletilerini ve onların ilişiklerini şifrelemek için anahtar olarak parolanızı kullanır. (Veri koruma, App Store’da bulunan bazı uygulamalar tarafından da kullanılabilir). Ayarlar’daki Parolayla Kilitleme ekranının altındaki bir uyarı, veri korumanın açık olduğunu belirtir.
iPhone güvenliğini artırmak için Basit Parola’yı kapatın ve sayıların, harflerin, noktalama işaretlerinin ve özel karakterlerin bir kombinasyonu olan daha uzun bir parola kullanın.
Önemli: iOS 4 veya daha yeni bir sürüm ile gelmeyen bir iPhone 3GS üzerinde, veri korumayı etkinleştirmek için iOS yazılımını da geri yüklemeniz gerekir. iPhone kilitliyken sesle aramayı engelleme: Ayarlar’da, Genel > Parolayla Kilitleme’yi seçin ve Sesle Arama’yı kapatın. Sesle aramayı kullanmak için iPhone’un kilidini açın.
iPhone 4’umu Bul
iPhone’umu Bul; başka bir iPhone’daki, iPad’deki veya iPod touch’taki ücretsiz iPhone’umu Bul uygulamasını ya da bir Mac’teki veya PC’deki web tarayıcıyı kullanarak iPhone’unuzu bulmanıza ve güvenlik altına almanıza yardımcı olur.
iPhone’umu Bul, şunları içerir:
Haritada yerini bulma: iPhone’unuzun yaklaşık yerini tam ekran harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz
Bir Mesaj Görüntüleme veya Ses Çalma: iPhone ekranınızda görüntülenecek bir mesaj yazmanıza ve Sesli/Sessiz anahtarı sessize ayarlanmış olsa bile bir sesi iki dakika boyunca en yüksek tonda çaldırmanıza olanak tanır
Uzaktan Parolayla Kilitleme: iPhone’unuzu uzaktan kilitlemenize ve daha önce ayarlamadıysanız 4 basamaklı bir parola yaratmanıza olanak tanır.
Uzaktan Silme: iPhone üzerindeki tüm ortamları ve verileri silip onu fabrika ayarlarına döndürerek gizliliğinizi korumanızı sağlar
iPhone’umu Bul özelliğini kullanma: Bu özellikleri kullanabilmeniz için iPhone’da iPhone’umu Bul özelliğini açmanız gerekir.
Kayıp iPhone’unuzu bulmak ve diğer iPhone’umu Bul özelliklerini kullanmak için, başka bir iOS aygıtındaki App Store’dan ücretsiz iPhone’umu Bul uygulamasını indirin veya bir Mac’teki ya da PC’deki web tarayıcıda www.me.com adresine giriş yapın.
Not: iPhone’umu Bul özelliği, bir MobileMe hesabı gerektirir. MobileMe, iPhone’umu Bul uygulamasını iPhone 4 müşterilerine ücretsiz olarak sağlayan ve ücretli abonelikle ek özellikler de sunan Apple’ın çevrimiçi servisidir. MobileMe, bazı ülkelerde veya bölgelerde kullanılamayabilir.


Last Updated on Wednesday, 29 December 2010 10:19