iPhone 4 Hücresel Veri Ağı Erişimi

iPhone İstanbul

iPhone 4 Hücresel Veri Ağı Erişimi
3G, EDGE ve GPRS;
iPhone operatörünüzün kablosuz iletişim servisi yoluyla kullanılabilen hücresel ağ üzerinden Internet’e bağlanmanızı sağlar. Operatörünüzün ağ kapsamının, bulunduğunuz yeri içerip içermediğini öğrenin.
iPhone’un hücresel veri ağı üzerinden Internet’e bağlı olup olmadığını, ekranın en üstündeki durum çubuğunda 3G (iPhone 4 3G), EDGE (iPhone 4 EDGE) veya GPRS (iPhone 4 GPRS) simgesini görüp görmediğinize bakarak anlayabilirsiniz.
Not: 3G bağlantınız olmadığı sürece, iPhone bir hücresel ağ üzerinden veri aktarımı yaparken (örneğin bir web sayfasını indirme gibi) gelen aramaları alamayabilirsiniz. Böyle bir durumda gelen aramalar doğrudan sesli mesaja yönlendirilir.
3G’yi açma: Ayarlar bölümünde, Genel > Ağ öğelerini seçip 3G’yi Etkinleştir düğmesine dokunun.
Operatörünüzün ağ kapsama alanı dışındaysanız, başka bir operatör üzerinden Internet’e erişebilirsiniz. Mümkün olan her yerde e-posta, web’de dolaşma ve diğer veri servislerini etkinleştirebilmek için Uluslararası Dolaşım seçeneğini açın.
Uluslararası Dolaşım’ı açma: Ayarlar bölümünde, Genel > Ağ öğelerini seçip Uluslararası Dolaşım seçeneğini açın.
Önemli: Uluslararası dolaşım ücretleri uygulanabilir. Uluslararası dolaşım ücreti ödemek istemiyorsanız, Uluslararası Dolaşım seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.


Last Updated on Friday, 24 December 2010 14:44