iPhone 4 İnternete Bağlanma

iPhone İstanbul

iPhone 4 Internet’e Bağlanma
iPhone; Mail’i, Safari’yi, YouTube’u, Borsa’yı, Harita’yı, Hava Durumu’nu, App Store’u veya iTunes Store’u her kullanışınızda Internet’e otomatik olarak bağlanır.

iPhone 4 Internet’e Nasıl Bağlanır?
iPhone, bir Wi-Fi ağını veya hücresel veri ağını kullanarak Internet’e bağlanır. iPhone, bağlanana dek sırasıyla şunları yapar:
Son kullandığınız Wi-Fi  iPhone 4 Wi-Fiağlarından hangisi varsa onun üzerinden bağlanır.
Son kullanılan Wi-Fi ağlarından hiçbiri yoksa; iPhone, kapsama alanındaki Wi-Fi ağlarının listesini gösterir. Bir ağa dokunup katılmak için gerekliyse parolayı girin. Parola gerektiren ağların yanında bir kilit simgesi iPhone 4 Kilitgörünür. iPhone’un kullanılabilir ağları otomatik olarak göstermesini engelleyebilirsiniz. Eğer kullanılabilir bir Wi-Fi ağı yoksa ya da onlara katılmayı seçmezseniz; iPhone, Internet’e hücresel veri ağı üzerinden bağlanır (iPhone 4 3G, iPhone 4 EDGEyaiPhone 4 GPRS da ). iPhone’un hücresel veri ağını kullanmasını Ayarlar’da engelleyebilirsiniz. Kullanılabilir bir Wi-Fi ağı ya da hücresel veri ağı yoksa, iPhone Internet’e bağlanamaz.

Not: 3G bağlantınız olmadığı sürece, telefon görüşmesi yaparken hücresel veri ağı üzerinden Internet’i kullanamazsınız. Telefonda konuşurken Internet uygulamalarını kullanabilmek için de Wi-Fi bağlantınızın olması gerekir.

Birçok Wi-Fi ağı ücretsiz olarak kullanılabilmektedir; iPhone operatörünüz tarafından sunulan Wi-Fi noktaları da bunlara dahildir (bazı ülkelerde veya bölgelerde kullanılabilir). Bazı Wi-Fi ağları ise belli bir ücret ödenmesini gerektirir. Ücret uygulanan bir yerde bulunan Wi-Fi ağına katılmak için, genellikle o servise kaydolmanıza olanak sağlayan bir web sayfasını görüntülemek üzere Safari’yi açabilirsiniz.


Last Updated on Friday, 24 December 2010 14:55