Apple, iTunes 12.2 Güncellemesini Yayınladı

Apple, güncelleme bombardımanına devam ediyor. OS X, iOS ve son olarak iTunes güncellemesini de kullanıcılarına sundu. iOS 8.3 için belirlenmiş geliştirmeler ve çeşitli iyileştirmelerin ardından iOS 8.4’ü duyuran Apple akına devam ediyor. iTunes 12.2 güncellemesiyle birçok özelliği kapsayan bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Apple-iTunes-12.2

iTunes 12.2 ile gelecek olan özelliklerin başında şüphesiz herkesin beklediği Apple Music geliyor. Çünkü bu uygulamayı Mac için kullanabilmek eski sürümde imkânsızdı. Ancak günümüz mevcut sürümüne bakacak olursak artık bilgisayardan da uygulamayı kullanabileceğiz. Burada can sıkıcı tek nokta ise Apple Music servisinin ülkemizde hala daha kullanılabilir olmamasıdır. Yani iTunes 12.2 güncellemesini Mac cihazınıza güncelleseniz dahi ne yazık ki müzik servisini kullanamayacaksınız. Çeşitli yöntemlerle yurt dışına ait bir Apple hesabı kullanarak uygulamaya erişmeniz mümkün. Ancak hala daha klasik olarak giriş yapıp müzik servisini kullanamamak gerçekten can sıkıcı.

Apple kullanıcılarının iTunes 12.2 ile belki devreye girer diye beklediği bir sistem olduğu aşikâr. Birçok Türk Apple müşterisi resmen uygulama için gün sayıyor. Fakat bu konuda firma sessizliğini koruyor ve bir açıklamada bulunmuyor. Aynı dertle boğuşan başka ülkelerde var ancak ülkemizde ciddi bir kullanıma sahip. iTunes 12.2 güncellemesini ücretsiz olarak yükleyebilir ve ülkemiz için en verimli halinin geleceği günü bekleyebilirsiniz. Apple için Türkiye’de Apple Music servisinin ne zaman devreye gireceği ise tam bir muamma.

iTunes-12.2-yayinlandi