Apple Store Teknik Servis İçin Randevu Almak

Apple, her konuda olduğu gibi teknik servis konusunda da farklı bir hizmet sunuyor. Müşteri memnuniyetini en üst noktaya taşımak için düzenlenen bu hizmet türü ne yazık ki Türkiye’de işkenceye eş değer. Diğer ülkelerde herkes için büyük kolaylık olan ve tıkır tıkır işleyen sistemde randevu almamız bazen imkânsız dedirtebiliyor.

Apple-Store-Teknik-Servis-Randevu

Apple Store teknik servis randevusu almak şu yönden çok güzel. Diğer teknik servisler gibi aylarca beklemiyorsunuz. Telefon ve tabletler 30 dakika içinde tamir ediliyor, Mac bilgisayarlar ise ortalama 1 gün içinde teslim ediliyor. Zaten firma çoğunlukla yenisiyle değiştirip teslimatı gerçekleştiriyor. Öncelikle Apple resmi sitesinden teknik destek randevu bölümüne girerek kayıt oluşturuyorsunuz. Ardından bu kaydın onaylanması gerekiyor ki bu onay çoğunlukla sistem yoğunluğuna bağlı. İşte olay tam bu noktada patlak veriyor. Çoğu zaman denediğinizde sistem size randevu vermiyor. Bunun için denenen yollar arasında şu yöntemler var.

  • Gece 12’den sonra Apple resmi sitesinden randevu almaya çalışmak
  • Farklı bilgisayarlar kullanarak ardı ardına randevu girişiminde bulunmak
  • Gidemeyeceği randevusunu satanlarla iletişim
  • En son çare olarak alternatif Apple tamir merkezleri

Eğer Apple Store randevusu alamazsanız mecburen farklı Apple tamir ağlarından faydalanarak buralarda cihazlarınızı tamir ettirebilirsiniz. Bu sorunun asıl sebebi henüz Apple fiziki mağazasını açalı 1 yıl kadar bir süre geçmiş olmasıdır. İkinci mağazasını açmış olsa dahi var olan yoğunluğu kaldırabilmesi mümkün değildir.

Apple-Store-randevu-almak