Find My iPhone(iPhone’umu Bul) Nasıl Kullanılır?

Find My iphone, yani iPhone’umu bul uygulaması ile telefon kaybetme derdi sona eriyor. Peki, Find My iphone uygulaması nasıl kullanılır?

iphoneumu-bul-harita

Find My iPhone uygulaması ile iPhone kaybolduğu zaman onu haritadan takip edebilirsiniz. Ayrıca, iPhone’umu bul uygulaması sayesinde telefonunuzu uzaktan kitleye bilirsiniz, dilerseniz de mesaj göndererek telefonu getirmeleri yeri belirtebilirsiniz.

iPhone’u Bul uygulamasını kullanmak için Ayarlar-Gizlilik-Konum Servislerine girdikten sonra açık hale getirin. Aynı alanda aşağıda uygulamaları göreceksiniz, iPhone’u bul kısmını aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Apple Store üzerinden iPhone Bul uygulamasını indirdikten sonra Apple Kimliği ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra sisteme kayıtlı olan cihazlarınızın takibini sağlayabilirsiniz. Uygulamada karşınıza 3 seçenek çıkar.

iphone-bul-3-secenek

İlki ses çal seçeneğidir, tıkladığınız zaman iPhone’dan ses gelir, yakın bir yerdeyse bulabilirsiniz.

 İkinci seçenek Kayıp Modu, bunu seçerseniz telefonunuz kitlenir, böylece iPhone’u bulan kişi telefonu kullanamaz.

Son seçenek ise iPhone’umu Sil, bütün verilerinizi sıfırlayarak sistemdeki olası gizli bilgilerinizin başkasının eline geçmesini engeller.

Bütün bu işlemleri yapabilmek için internet bağlantınız olması ve konum servislerinizin açık olması gerekmektedir.

Find My iPhone uygulamasını web sitesi üzerinden kullanabiliyoruz, www.icloud.com adresine giriş yaptıktan sonra Apple kimlik ve şifrenizle sisteme girin. Sistemde kayıtlı olan cihazınız halen internete bağlı ve konum servisleri açık ise iPhone’u haritadan görebilirsiniz. Eğer o sırada kapandıysa sistemde kayıtlı son adresinin yeri gri renkli olarak gösterilir.

find-my-iphone