iCloud Hesabı Nasıl Açılır?

iPhone kullanıyorsanız Apple Kimliğine, yani iCloud hesabına ihtiyacınız olacak. Peki, bu hesap nasıl açılır?

icloud-hesabi-nasil-acilir

iOS işletim sistemi kullanan tüm cihazlarda özellikle iPhone model telefonlarınızda yeni bir uygulama yükleyebilmek, var olan cihaz bilgilerinizi ve tüm uygulamalarınızı yedekleyebilmek ya da iPhone’umu bul gibi özellikleri etkin bir şekilde kullanabilmek için bir iCloud hesabı açmanız gerekmektedir.

apple-store

Yeni bir iCloud hesabı açmak için yapmanız gereken işlemlerden bahsetmek gerekirse öncelikle ayarlar ve iCloud kısmına giriş yapılır ve ardından Apple kimliği yarat kısmına tıklanır.

kimlik-yarat

Bu kısma tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan e-posta kısmına daha önceden var olan bir e-posta adresinizi girebilirsiniz. Eğer ki daha önceden herhangi bir e-posta adresi almamışsanız size tavsiyemiz kendinize bir Gmail hesabı alarak iCloud hesabınızı gmail üzerine kurmanızdır.

Bu aşamalardan sonra Apple güvenliği üst düzeyde tuttuğundan dolayı sizden girmeniz için bir parola isteyecektir. Bu parola 8 karakterli olmalı ve bu karakterler içerisinde bir büyük harf, b,r küçük harf ve en az bir tane de sayı olmalıdır. Böylece hesabınızı ele geçirmek isteyen kötü amaçlı kullanıcıları büyük ölçüde engellemiş olacaksınız.

apple-sifre

Sonraki işlemde; parolanızı unuttuğunuz takdirde sizlere sorulacak olan gizli bir soru yazmanız ve cevabını vermeniz istenecektir. Bundan sonra doğum tarihinizi girmelisiniz. Kredi kartı alanına kart tipi kısmında hiçbiri seçeneğini seçmelisiniz. Ardından Apple kimliği yarat diyerek sizden mail doğrulama isteyecektir. Mail adresinize girerek Apple’dan gelen maili açıp doğrulayarak işleminizi bitirmiş olacaksınız.