iOS 9 Beta Sunuldu, Nasıl Yüklenir?

 

Apple hem iOS 9 hem de OS X El Capitan için herkese açık beta sürümünü duyurdu. Bir süredir sadece kayıtlı geliştiriciler tarafından indirilebilen beta sürümlerini herkese açık olarak güncelledi. Bu durumda beta sürüm testine dileyen tüm kullanıcılar katılabiliyor. Görülebilecek eksikliklerin, yaşanabilecek problemlerin giderilmesini öngören bu süreç için Apple kimliğiyle resmi site üzerinden sisteme giriş yapmanız mecburi kılınmış.

iOS 9 Beta

Bu konuda en sık sorulan soruların başında da iOS 9 nasıl yüklenir geliyor. Yeni sürümü destekleyen cihazınızın işletim sistemini iOS 9 nasıl güncellenir diye merak ediyorsanız bu adımlar size yardımcı olacaktır.

  • Her şeyden önce Apple beta yazılım programına dahil olmanız lazım. Bunun için beta.apple.com adresine girdikten sonra Apple kimliğinizle oturum açmanız gerekiyor. Oturum açtıktan sonra iOS kısmına tıklayarak ‘Getting Started’ başlığından ‘Enroll your iOS device’ seçeneğine tıklamalısınız. Sizi farklı bir sayfaya yönlendirecek olan sistem cihazınızı güncellemede gerekli olacak.
  • Bu pencerede içinde beta sürümü test ederken yaşayabileceğiniz sorunlar, hatalar ve olumsuzluklar göz önüne alınarak yedek oluşturmanız istenecek. iOS 9 beta sürümünün yaratacağı bir veri kaybı böylece engellenmiş olacak.
  • Kurtarma işlemi bitince iPhone ya da iPad ile Safari üzerindenapple.com/profile uzantısına gireceksiniz. ‘Download profile’ seçeneğiyle profilinizi yükleme işlemini başlatın ve yükleme adımlarını izleyin.
  • Son adımda iPhone ya da iPad üzerinden Ayarlar menüsüne girerek sırasıyla genel, yazılım ve yazılım güncellemesi sekmelerini takip edin. Burada karşınıza çıkacak olan iOS 9 Public Beta seçeneğini tıklayınız ve güncellemeyi başlatınız. Telefonunuzu pile takın ve güncellemeyi yarıda kesmemeye özen gösterin. Ayrıca iOS 9 ve iOS 9 beta sürümünün iPhone 4s ve iPad 2 üzeri modeller ile uyumlu olduğunu unutmayın.
  • iOS 9 Beta nasil yuklenir