iPhone 6 ve 6 Plus Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

iphone-6-ve-iphone-6-plus-arasindaki-farkliliklar-nelerdir

Şu an piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan olan iPhone 6 ve 6 Plus, güçlü özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu iki ürün arasındaki farklılıklar nelerdir?

Birçok kişi Apple iPhone 6 ve 6 Plus arasındaki tek farkın ekran boyutu olduğunu düşünüyorlar. İki mükemmel model arasında çözünürlük kalitesi ve piksel yoğunluğu farklılıkları bulunmaktadır. iPhone 6; 4.7 inç ekran, 1334-740 çözünürlüğe ve 326 ppi piksel yoğunluğuna sahiptir. iPhone 6 Plus ise; 5.5 inç ekran, 1920-1080 çözünürlük, 401 ppi piksel yoğunluğu ile normal modeline göre üstün görüntü kalitesi sunuyor.

iPhone 6 Plus, iPad modellerinde olan Landspace mod özelliğine sahip. Bu mod sayesinde ara yüz komple yan dönebiliyor, bazı uygulamalar buna izin vermediği için bu özellik sayesinde kullanım daha kolay oluyor. Landscape modu ne yazık ki iPhone 6 modelinde bulunmuyor.

iPhone 6 ve 6 Plus arasındaki en büyük farklardan biri de kamerasıdır. 8 mega piksel kameraya sahip olduklarını görünce aynı diye düşünebilirsiniz ama iPhone 6 Plus modelinde optik görüntü sabitleme özelliği yer almaktadır. Bu özellik sayesinde, fotoğraf ve video çekerken titremelerden kaynaklanan bulanıklıklar ortadan kalkar. Bu özellik iPhone 6 modelinde yer almıyor.

iPhone 6 ve 6 Plus arasındaki bir diğer fark ise bataryalarındadır. İPhone 6 1810 mili amper bataryaya sahip, 6 Plus ise 2915 mili amper. Aslında aralarında uçurum bir fark var gibi görünüyor ama özellik açısından da büyük farklılıklar olduğu için kullanım esnasında çok büyük bir avantaj sağlamıyor.

iphone-6-ve-6-plus-farklari-nelerdir