iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

iPhone üzerinden kimi zaman rahatsız edilmek istemezsiniz. Bunun için iPhone rahatsız etme özelliğini kullanmanız gerekiyor. Peki, nasıl kullanılır?

iPhone üzerinden rahatsız etme özelliğini aktif etmek için: Ayarlar-> Rahatsız Etme seçeneğini 3 farklı şekilde aktif edebilirsiniz.

iphone-rahatsiz-etme

Elle: iPhone rahatsız etme menüsünden ELLE seçeneğini tercih edersiniz, cihazınız kilitli olduğu zamanlarda size gelen uyarı ve çağrılar sessiz olacaktır.

Zamanlama: Belirli bir programınız varsa bu seçeneği tercih ederek, iPhone’unuz sizin belirttiğiniz saatler arasında kendisini sessize alır.

Arayabilecekler: iPhone rahatsız etme özelliğinde istisnalar da vardır. Çok önemli bir arama bekliyorsanız, belirli kişiler sizi aradığında çağrılar sesli gelir, diğerleri için rahatsız etme özelliği aktiftir. Bu listede, bütün herkesi engelleyebilme, hiç kimseyi engellememe, sadece favorilerin aramaları gelsin, iCloud hesabımda bulunan belirlediğim kişiler beni arayabilsin. Detaylı özelleştirme yapabilirsiniz.

Yinelenen Aramalar: Rahatsız etme özelliği içinde yer alan yinelenen aramalar aktif olduğunda, birileri sizi 3 dakika içerisinde 2 kere art arda ararsa telefonunuzun sesi kapatılmayacaktır. Birileri sizi aynı dakika içerisinde sürekli ararsa acil bir durumdır mantığına dayanmaktadır.

Sessiz: iPhone’a gelecek aramaların sürekli veya sadece kilitli ekranda sessiz olmasını sağlayabilecek bölümdür.

iPhone rahatsız etme özelliği sayesinde telefonunuzu tamamen sessize almanıza gerek kalmayacak. Belirli zamanlarda, istediğiniz kişileri sessize alabileceksiniz.

iphone-rahatsiz-etme