iPhone ve iPad Uygulamaları Abonelik İptalini Nasıl Yapabiliriz?

iPhone ve iPad cihazlarımızı bizlere sevdiren şey şüphesiz uygulamalardır. Peki, indirdiğimiz ve abone olduğumuz uygulamaların abonelik iptali nasıl yapılır?

Birçoğumuz akıllı telefon ve tabletlerimize onlarca uygulama indiriyoruz, sonrasında ise bu uygulamaların içinde satın alımlar gerçekleştiriyoruz. Bazı uygulamalarda abonelik sistemi var, biz de bunları bir kereliğine satın aldığımızı zannediyoruz, bir bakıyoruz ki, her ay düzenli olarak bizden ücret kesilmeye başlanıyor. Bu kötü durumdan kurtulmanız için yapmanız gerekenler ise çok basit.

   1. İlk olarak ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra iTunes ve App Store yazan yere tıklıyoruz.

itunes-apple-store

   2. Sonrasında Apple kimliğinizin olduğu alanı göreceksiniz, eğer girişiniz aktif değilse mail ve şifrenizi girerek aktif hale getirmeniz gerekiyor.

apple-kimligi

   3. Apple Kimliğini göster seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen listeden Abonelikler butonuna tıklayın, arından da yönet sekmesine tıklayın.

apple-kimligi-goster

abonelik-yonet

   4. Yönet sekmesinin ardından aktif olan ve süresi dolan her aboneliğinizin listesine ulaşabilirsiniz.

abonelik-iptali

   5. İptal etmek istediğiniz üyeliklerin üstüne tıkladıktan sonra otomatik yenileme butonunu kapatmanız gerekiyor.

otomatik-yenileme-kapat

iPhone ve iPad üzerinden uygulama içi aboneliklere ödediğiniz ücretleri geri iade alamazsınız, sadece bir sonraki aylar için olan abonelikleri iptal edebilirsiniz.