iPhone Zil Sesi Oluşturma

0
iPhone Zil Sesi Oluşturma

iPhone Zil Sesi Oluşturma

Kullanıcılardan gelen yoğun istek üzerine iTunes ile zil sesi nasıl oluşturulur? iPhone’a zil sesi nasıl yüklerim sorularılarının cevaplarını tekrar güncellemek istedik. Aşağıdaki açıklamaları adım adım takip ederek iPhone için 40 saniyelik kendi zil seslerinizi oluşturabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere iTunes Türkiye için zil sesi satın alma desteği sunmuyor. Dolayısıyla zil sesinizi kendiniz yapmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızda iTunes bulunması gerekmektedir. Öncellikle zil sesi yapıcaksanız müziğinizi belirleyin daha sonra müziğin hangi kısmını zil sesi yapmak istiyorsanız o kısmı iyi seçin bunu yapmanızdaki amaç iPhone, zil sesini en fazla 40 saniye kadar desteklemektedir.

Zil sesi yapmak istediğiniz müzik iTunes da ise direk zil sesi oluşturmaya geçebilirsiniz. Eğer değilse zil sesi yapmak istediğiniz müziği iTunes Arşivine eklemeniz gerekmektedir.

iPhone için Zil Sesi Oluşturma

1– Zil sesi yapmak istediğiniz müziğe sağ tıklayıp Bilgi Ver seçeneğine tıklayınız.

Bilgi Ver Seçeneğine Tıklayınız

2– Açılan pencerede üst tarafta Seçenekler‘e tıklayınız ve gelen ekranda alt tarafta zil sesi yapacağınız müziğin kırpma aralıklarını belirliyoruz en fazla 40 saniye aralık oluşturabilirsiniz. Bu sebepten dolayı seçeceğiniz müziği iyi dinleyip kesmek istediğiniz saniye aralıklarını belirleyiniz.Sonra Tamam‘a tıklayınız.

iPhone Zil Sesi Aralıklarını Belirleyiniz

3– iTunes’de seçmiş olduğunuz müziğe sağ tıklayıp AAC Sürümünü Yarat seçeneğine tıklayınız.

iPhone Zil Sesini ACC Sürümünü Yaratma

4–  Seçtiğiniz müziğin AAC sürümü iTunes’e gelicektir. Buradan AAC sürümünü seçip Masaüstüne veya bir klasöre kopyalayınız.

ACC sürümünü masaüstüne atınız

5– iTunes’deki AAC(kesmiş olduğunuz zil sesini) siliniz.

iTunesdaki zil seini siliniz

6– Şimdi Masaüstündeki zil sesinize gelip dosya formatını .m4r yapınız. Bu işlemi zil sesinize sağ tıklayıp Bilgi ver seçeneğini seçiniz. Buradan aşağıda İsim ve Uzantı bölümünü .m4a yerine .m4r yazınız.

Masaüstündeki zil sesinizin uzantısını değiştirin

7– Masaüstündeki zil sesinizi iTunes’daki Ses Tonları’na atınız. Daha sonra Cihazınızı Bilgisayarınıza bağlayınız ve iTunes’dan cıhaznıza girip yukarıdan Ses Tonlarını seçip sağ alttaki Uygula butonuna basınız.

iTunesdan Zil Sesini Seçiniz

8-Uygula dedikten sonra artık zil sesi cihazınızda. Şimdi cihazınıza girip zil sesi ayarlarınızı yapınız.

Ayarlar >Sesler > Zil Sesi ne girip Atmış olduğunuz zil sesini seçiyoruz ve zil sesiniz artık hazır.

iPhone'dan Zil Sesini Seçiyoruz