Yurtdışında 3G Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

yurtdisinde-3g-kullanimi-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Yurtdışına çıkacak kişilerin iletişim konusunda karşılarına gelebilecek en büyük sorunlardan biri şüphesiz mobil internet yani 3G kullanımı ile ilgili sorunlardır. Bildiğiniz gibi Türkiye’deki birçok kurumsal hat yurtdışında farklı ülke içinde farklı tarifeler uygulamaktadır

  • Eğer ki yurtdışına çıkıyorsanız ve bu süre kısa süreli ise mobil internet yani 3G bağlantınızı kullanabilirsiniz. Böylelikle pek göze çarpmayan bir ek ücret gelecek ama bu durum sizi kesinlikle zor duruma sokmayacaktır. Bunun yanı sıra önlem olarak gittiğiniz yerdeki Wi-Fi bağlantılarını kullanabilir ve bu kısa süre zarfından bir şekilde kendinizi idare edebilirsiniz.
  • Yurtdışına çıkıyor ve burada uzun süreler kalmayı planlıyorsanız sizler için en mantıklı çözüm Türkiye’deki kurumsal hattınızın yurtdışı görüşme paketini satın almanızdır. Böylelikle kullandığınız veri, internet kapasiteniz ve hızınız gibi birçok faktörün sınırları çizilmiş olacak ve gönül rahatlığı ile bu tarifenizi kullanabileceksiniz.
  • Belli bir ücret karşılığında satın alacağınız bu yurtdışı görüşme paketleri Turkcell, Vodafone ve Avea gibi büyük kurumsal hatlar tarafından desteklenmektedir. Bunun yanında boingo diye bir sistem üzerinden yurtdışı görüşme, sms ve internet kullanımı gibi ihtiyaçlarınızı belli ücretler karşılığında giderebilirsiniz. Üstelik bu sistem İPhone desteği ile de büyük ilgi görmektedir. Yurtdışında kalacağınız süre 1 hafta ve daha fazla ise sizin için tek çıkar yol yurtdışı görüşme paketleridir.

yurtdisi-3g-kullanimi