38 MM ve 42 MM Apple Watch Şema Detayları

Apple çıkardığı ürünler ve hizmetler için her zaman geliştiriciler odaklı bir çalışma yürütmüştür. Çıkarmış olduğu işletim sistemleri, telefonlar, yardımcı uygulamalara hep geliştirici desteği için paylaştığı verilerle özel gelişmelere kucak açmıştır. Bununla beraber satışında büyük bir patlama beklenen Apple Watch ürününün geniş ülkelere yayılmasıyla beraber 38 mm ve 42 mm şema detaylarını ayrıntılı bir biçimde paylaşarak geliştiricilere 3.parti geliştirmenin önünü açtı.

apple-watch-38mm-sema
Apple Watch için 38 mm ve 42 mm modellerine ait tüm detayları bulabileceğiniz bu şemalarda gerek ince ayrıntılardan yararlanarak Apple Watch için aksesuarlar, gerekse iç aksamı hakkında fikir sahibi olarak yeni düzenlemeler yapabilmeniz mümkün olacak. Şemaları kayıtlı developerlar için paylaşan Apple, Watch için birbirinden özgün tasarımların ortaya çıkacağını ve kısa zamanda yayılacağından emin. Vermiş olduğu şemaların yanı sıra geliştiricilerle bazı bilgileri de paylaşarak onların geliştirme süreçlerine katkıda bulunması ayrı bir unsur olarak dikkat çekti.

Yayınlanan Apple Watch 38 mm ve 42 mm şemaları ayrıntılı numaralandırılmış grafikler ve bu grafiklerin ne işe yaradıklarını açıklayan ufak ayrıntılarla çıktı. Buna bağlı olarak iki şema da en ince ayrıntıyı dahi es geçmeden paylaşılmış. Apple 2015 yılının 3.çeyreğine bomba gibi düşeceğine kesin gözüyle baktığı Apple Watch için her türlü desteğe hazır olduğunu bir kez daha gösterdi. Apple Watch uzun yıllar boyunca hayatımızda olacak gibi.

apple-watch-42mm-sema