Apple 12 ” lik Retina MacBook Özellikleri Ve Fiyatı

 Apple ürünlerine entegre ederek ürettiği retina ekran özelliğini 12’’ MacBook ile duyurdu. 10 Nisan’da Amerika başta olmak üzere başlıca ülkelerde satılmaya başlandı ve kısa zaman içinde 100’den fazla ülkede satışı resmi olarak başlayacak. Apple insan gözünün gördüğü netliğe en yakın görüntüyü vadediyor.

apple-12-inc-macbook-fiyati

Apple tüm ürünlerinde görüntüye her zaman önem verir. Bu ürününde de görsel detaylar şık dizaynıyla dikkat çekiyor. Gümüş ve siyah ağırlıklı renk temalarıyla tanıtılan ürün 12’’ 2560*1600 çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip.

Piksel değeri o kadar yüksek ki insan gözünün bir bakışta gösterilen fotoğraftaki tüm detayları yakalaması mümkün değil. Çok geniş fotoğrafları size kaliteli bir biçimde ölçekleyerek gösterdiğinde her yaklaştığınız detay sizi daha fazla şaşırtacak.

Geniş açılı görüş teknolojisi sayesinde 178 dereceye kadar net görüş imkanı sağlar ve renklerin hepsi son derece dolgun ve net gözükür. Kontrast ayarı sayesinde bildiğiniz renklerin aslında yıllardır farklı gösterildiğini düşünmeniz bile mümkün. MacBook 12’’ Retina ile Apple sizi şaşırtmak için geliyor.

Apple MacBook Retina 12’’ yeni nesil İntel çift çekirdek i5 yada tercihe göre i7 işlemcilerle üretiliyor. İşlemci hızı i5 için 3.1, i7 içinse 3.4 olarak belirlenmiş. Standart olarak 16GB bellekle üretilen MacBook Retina serisi ayrıca nVidia GeForce GT750M model 2Gb bir grafik kartıyla tüm deneyiminizi güçlendirmek için düşünülmüş. Çıkış fiyatı Amerika’da ilk model için yani i5 işlemcili için 1299 dolar olarak belirlenmiş. İ7 işlemcili bir Apple MacBook Retina 12’’ fiyatı ise 1599 dolar.

apple-12-inc-macook-ozellikleri