Apple, 3 TB Hard Diske Sahip Mac Bilgisayarlara Değiştirme Yapmaya Başlıyor

Apple, Aralık 2012’de satışına başladığı bazı iMac modelleri hakkında sorun düzeltmeye gidiyor. Eylül 2013 yılına kadar aktif üretimi ve satışı süren bu Mac bilgisayarların 3TB hard diske sahip olduğu ifade ediliyor. Var olan sorun neticesinde Apple kullanıcılarının mağduriyet yaşamasının muhtemel olmasından dolayı böyle bir değişim programı başlatıldı.

Apple-3tb-imac-degisimi

iMac cihazlarda var olan bu hard disk sorunu okuma işlemleriyle hata sonucu kapanmalara kadar ilerleyebiliyor. Her cihazda bu sorun olmasa da bazı cihazlarda saptandığı açıklandı. Dolayısıyla Apple bu durumu düzeltmek adına Apple Store ve yetkili servisler aracılığıyla parçaların değiştirilmesini öngörüyor. Eğer iMac cihazınızın bu kapsamda olduğunu düşünüyorsanız ya da bu tarz bir sorun yaşadıysanız hemen Apple resmi sitesinden randevu alabilirsiniz. Apple destek ünitesinden ürünün seri numarasıyla alacağınız randevu sonrasında bilgisayarınızı teslim ediyorsunuz. Kısa süre içerisinde yapılacak olan testler neticesinde ürün değiştiriliyor.

Apple, bu konuda sorun yaşayan müşterilerine ilk kayıt anında belirttikleri mail adresi üzerinden ulaşıyor. Eğer kayıt anında kullandığınız bir mail adresiyle kayıt olmadıysanız resmi site üzerinden ayrıca başvuruda bulunabiliyorsunuz. Apple Store dışında bir yetkili servisten yararlanmak istiyorsanız randevu almanıza gerek kalmadan işlem yaptırabilirsiniz. Genius Bar üzerinden yapacağınız sorgulama işlemi sahibi olduğunuz Mac cihazın sorunlu olup olmadığı hakkında sizi fikir sahibi yapacaktır.

Apple-imac-3tb-degisim-programi