Apple Beats Music Servisini Ücretli Mi Yapacak?

Bildiğiniz gibi Apple 3 Milyar dolar gibi bir rakama Beats Music şirketini bünyesine kattı. Dünyanın her noktasına kısa sürede ulaşan Beats Music kulaklık ve hoparlör üretiminin yanı sıra internet üzerinden müzik dinleme olanağı sunuyor. Bu uygulama hakkında geniş çaplı düzenlemelere giden Apple artık müzik sektöründe daha fazla rol alacağını kanıtlamıştı.

Apple-Beats-Muzik

Apple Beats Music ile müzikseverlere abone ücreti karşılığında sınırsız müzik dinleme imkânı sunacak. Oldukça kârlı bir işletim sistemi gibi gözüken bu sistemin emsalleri günümüzde var. Örneğin Spotify Premium üyelik için 10 $ talep ediyor. Buna karşılık Beats Music önceden 10 $ talep ediyordu. The Wall Street Journall kaynağına bakılırsa Apple içinde aynı ücret devam edecek. Aylık 10 $ karşılığında kullanıcılarına sınırsız müzik deneyimini yaşatacak. Apple diğer müzik akış uygulamaları ve müzik şirketleriyle bağlantılı çalışmalar yürüttüğü için diğer platformları geriden gelerek geçmesi zor değil. Ancak Beats Music projesinin gerçekten başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.

Apple tarafından çok büyük açıklamalar yapılacağı beklenen WWDC fuarı 8 Haziran günü gerçekleşecek. Büyük ihtimal iOS 9, Apple Watch hataları, iPhone 6s ve büyük merak konusu olan iPhone 6c açıklamalarının yanında Beats Music ile ilgilide açıklamalar yapılacak. Tüm soruların giderilmesi beklenen fuarda Apple tüm kozlarını ortaya dökecek. Meraklılar ve takip edenlerin heyecanla beklediği tarih yaklaştıkça Apple cephesinin eli daha çok güçleniyor.

Apple-Beats