Apple, Eski Cihazlar İçin Destek Vermeyi Bırakıyor

Apple sattığı tüm cihazlar için tam bir destek halinde. Yıllardır sunmuş olduğu cihazlara gerek garanti gerekse destek anlamında büyük bir performans gösteren firma artık bu yükü üzerinden atmaya hazırlanıyor. Garanti süresi ve yazılım güncellemesi anlamında her sene çeşitli yeniliklerle müşterileri memnun eden firma bazı modellerine desteği keseceğini açıkladı. Bu Apple kullanıcıları için bir anlamda üzücü olsa da şirket olarak çok büyük bir yükten kurtulmak anlamına geliyor.

Apple-iPhone-3gs-destek-vermeyecek

Yaklaşık olarak 5 ile 7 yıl arasında değişen bir garanti ve destek süresi olan Apple ürünleri artık yavaş yavaş piyasadan silinmekle karşı karşıya. Çünkü firma desteğinin kesilmesi artık güncelleme gelmeyeceğinin habercisi. Dolayısıyla kullanıcılar için yeni modellere yönelmekten başka bir yol kalmıyor.

Açıklamalara göre desteğin kesileceği bazı Apple modelleri şunlar;
iPhone 3G
iPhone 3G (Çin)
iPhone 3Gs
iPhone 3Gs (Çin)
MacBook Pro 17’’ (2009)
iMac 20’’ (2007)
iMac 24’’ (2007)
MacBook Pro (15’’ 2.4 Ghz / 2.2 Ghz)
MacBook Pro (17’’ 2.4 Ghz)

Bahsi geçen ürünler bu şekildeyken aslına bakarsanız Apple piyasasının genelini oluşturan ürünleri kapsamıyor. Gerçekten kullanımı oldukça düşmüş olan daha çok ürünü yeni modellerle değiştiren kişilerin eski telefonlarını ve bilgisayarlarını kaplayan bir güncelleme olacak. Apple böylece yeni teknolojiler için daha geniş bir çalışma alanı yaratırken büyük bir yükten kurtulmuş olacak.

Macbook-pro-17-Apple-destek-vermeyecek