Apple iPhone 5c Dayanıklılığıyla Şaşırttı

Apple tarafından üretilen iPhone 5c modeli gündeme gelen olay ve dayanıklılığıyla şaşırttı. Sahibinin hayatını kurtaran 5c duyanları şok etti. Üretiminden sonra satışında istenilen performansı sergileyemeyen iPhone 5c piyasadan çekilmişti. Buna karşın İngiltere’de yaşanan olayda sahibi hayatını telefonuna borçlu.

iphone-5c-dayanikliligi-sasirtici

Her geçen gün teknolojik gelişmeler ile beraber hayatımızda var olan telefonlar gelişiyor. Ekranlarının çözünürlüğü, kamera kaliteleri, dokunmatik özellikleri, donanımsal parçaları gibi detaylar birbirini izlerken dayanıklılık yönünden de çeşitli testlere tabi tutuluyor. Tabi bazı markalarca kullanılan ucuz ürünlerde var. Ancak önemli markaların ilgi odağı dayanıklılık konusudur.

İngiltere’de bir iPhone 5c kullanıcısı çok yakın bir mesafeden pompalı tüfekle vuruluyor. Ateş edildiği an tam karnına doğru isabet eden kurşun mont cebinde olan telefonuna denk geliyor. Gerçekten merminin tam anlamıyla ufak bir telefon olan iPhone 5c üzerine denk gelmesi büyük şans. Bu sayede belki hayatı kurtulan İngiliz vatandaş hala olayın şokunu üzerinden atabilmiş değil. Telefonların dayanıklılığının rastgele bir örnekle gösterilmiş olması denilebilir bu olay için.

Hatırladığınız üzere Galaxy Mega kullanıcısı birinin hayatı telefonu sayesine kurtulmuştu. Bu olay üzerine Samsung kişiye yeni bir Galaxy Mega hediye etmişti. İnce bir nezakete bürünen firmanın üzerinden şimdi gözler Apple firmasında. Mağdur olan vatandaşa yeni bir iPhone 5c verip vermeyeceği tartışma konusu. Her ihtimale karşı telefon alırken teknik özelliklerinin yanında dayanıklılığa özen göstermekte fayda var.

iphone-5c-haberleri