Apple, iPhone’da Çift Kameraya Mı Geçiyor?

Altek Tayvan menşeili bir OEM tedarik firması. Piyasada bulunan ve sektörde ciddi boyutlarda satış yapan tüm cep telefonu markalarının kamera ve lens satın aldığıfirmadır. Yapılan açıklamalar artık gelenekselin dışına çıkarak yeni nesil çift lensli kameraların hayatımıza gireceği yönünde. Bu ne zaman mümkün olur, hangi modellerde hayatımıza girer halen tartışılıyor.

cift-kamerali-iphone

Altek CEO’su tarafından yapılan açıklamalarda 2015 yılının ikinci yarısında yavaş yavaş çift lensli kameraların görüneceğini bildirmişti. Hatta iPhone 6s için böyle bir şeyin mümkün olduğunu belirtmişti. Açıklamalara bakılacak olursa iPhone 12 mega piksellik düşük bir kamera ile iPhone 6s modelini çıkaracak. Kimi teknoloji takipçilerine göreyse Apple çoktan denemelere başladı. Yaptığı çalışmalarla çift lensli kameraları deneyerek iPhone 7 için uyarlamaya çalışıyor. Uzun zamandır düşük kamera pikselleriyle dikkat çeken iPhone serisinin yenisi büyük bir şok yaratabilir. Takdir edersiniz ki bu tarz bir gelişim diğer firmaların dikkatini çekerek onlarında yeni nesil telefon modellerinde bunu kullanmalarını sağlayacak.

Çift lensli kamera modelleriyle çok daha gelişmiş fotoğraflar çekmek mümkün olabileceği gibi daha kaliteli bir görüntü sağlanabilecek. HD kalitesinde video çekimlerinde ışığa ve diğer detaylara göre lens değişimi mümkün olacak. Daha kaliteli görselliğin yanında en net fotoğrafların çekimi mümkün olacak. Profesyonel bir fotoğrafçılık bu şartlar altında yeni nesil bir iPhone’la sağlanabilecek.

iphone-kamera