Apple, iPod Cihazını Tamamen Sildi

Apple, iPod cihazıyla bir devri başlatmıştı ve müzik dinleme açısından harika bir ürün yaratmıştı. Ancak 2012 yılından bu yana yeni nesil bir iPod üretmemekle beraber çeşitli açıklamalarla bu devri kapattığının altını çiziyor. iPod Classic çok sevilen bir model olmasına karşın artık üretmek için gerekli parçaların teminatının sağlanamadığını açıklamıştı.

iPod-satislari-durdu-mu

Apple, iPod Classic için yeni model bekleyenleri bu cümlelerle püskürtürken yeni jenerasyon bir iPod üretilmemesinin de açıklamasını yapmış oldu. Aslına bakarsanız iPod çok işlevsel bir cihaz haline getirilebilirdi. Fakat bu noktada Apple için büyük maliyetler söz konusu olacak. Bunun yerine dava evrensel müzik çözümlerinin peşine düşen Apple sonuç odaklı çalışmalar yürütüyor. Örneğin Apple Music ile iPhone cihazlarla büyük bir müzikal ivme kat etmeyi planlıyor. Bu noktada iPod üretmeyerek yeni nesil çevrim içi bir müzik ağıyla tüm cihazlarını birer iPod olarak gösterecek.

Apple iPod ürünlerini kullananların kısa zaman içinde desteğinin kesilmesinin ardından son darbede gecikmedi. Apple resmi satışlarını sürdürdüğü site üzerinden iPod sekmesini kaldırdı. Tamamen piyasadan silinmiş olması piyasada bulunan iPod fiyatlarının çitasını yükseltirken bu durumda hiçbir çalışma yapılmayacak olmasının da resmi kanıtı oldu. Sitede halen iPod Touch ve iPod Nano modellerine ilişkin bazı makaleler bulunsa da satış kısmında seçilebilecek bir iPod bölümü bulunmuyor. Bunu fark eden iPod kullanıcıları da artık cihazdan ümidi kesmiş durumda.

Apple-iPod-satisi-durdu