Apple Kampüs 2’nin Yapımı Devam Ediyor

Apple’ın yeni ürünleri hakkında bugüne kadar birçok haber duydunuz. Ancak Apple Kampüs 2’yi duydunuz mu? Apple’ın kampüs projesi olarak hayata geçirilen ve Silikon Vadisi’nde bulunan bu projenin yapımına başlanmıştı. Apple’ın bu kampüsü uzay teması eşliğinde yaptırdığı biliniyor ve oldukça büyük bir yapı olması bekleniyor. Tam olarak 5 milyar dolarlık bir maliyeti bulunan bu kampüsün yapımının 2016 yılında biteceği belirtiliyordu.

Apple-campus-2

Son gelen haberler ise bu durumların sorunlu olduğunu gösteriyor. Apple her ne kadar 2016 yılında bitecek dese de bu kampüsün yapımında yer alan yüklenici firmalar ortadaki dairesel temellerin yapımı için bayağı uğraşıyormuş. Bu uğraşmalar da doğal olarak inşaatın hızını etkiliyor ve gecikmelere sebep oluyor. Bu durum yüzünden seneye de maalesef bu kampüsün tamamlanamayacağı söyleniyor. Bütün bu haberlere ve bilgilere rağmen yine de Apple yetkilileri bu kampüsün 2016 yılının sonunda biteceğini söylüyor. Bu durum bakalım daha ne kadar devam edecek, merakla bekliyoruz.

Apple Kampüs 2 genel olarak 2.8 milyon metrekarelik bir ana binaya sahiptir. Burası halka açıktır. 120 bin metrekarelik bir alanda bulunan otoparkı 2400 araç kapasitesindedir. Yine bu alan içerisinde 100 bin metrekarelik büyük bir fitness merkezi olacağı da söyleniyor. Ayrıca bütün bu kampüsün %80lik alanı tamamen yeşil alan olarak ayrılmış durumdadır. Firmanın kampüsünde yemek yerleri de açık alanlarda ziyaretçilere hizmet verecektir.

Apple-Kampus-2