Apple Music İçin Türkiye Abonelik Fiyatı

Apple, son dönemlerde ciddi müzik yatırımları yaparak çeşitli müzik programları ve radyo sistemleri satın aldı. Bu konunun altından Apple Music ile sektöre girme fikrinin çıkacağı malumdu fakat resmi bir açıklama yoktu. O açıklama WWDC 2015’te geldi. Geliştiriciler konferansında aylık 10$ ücret ile sınırsız müzik sloganıyla sunulan Apple Music merakla beklenir oldu.

Apple-muzik-turkiye-fiyati

Şuan için sektörde bu işin devi olarak görülen Spotify için ciddi bir rakip olacağa benziyor. Mantıken bakıldığı zaman arkasında Apple olan bir uygulamanın sade bir uygulamanın önüne geçebilme ihtimali yüksek gibi duruyor. Ancak burada Spotify ve Android işbirliği belki bir kıstas yaratabilir. Apple Music haberlerinin çıkmasıyla ülkemizde bu ücretin ne kadar olacağı ve 10$ ücretin pahalı olduğu konuşulmaya başlandı. Resmi cevap ise gecikmedi. Türkiye için Apple Music bireysel aboneliği 9.99 TL olarak açıklandı. Aynı zamanda birde 6 kişiye kadar kullanılabilir aile paketi sunuluyor. Bu paketinde fiyatı 14.99 TL. Bakıldığı zaman aile paketi alarak grup halinde kullanmak mantıklı bir fikir gibi geliyor.

Apple Music çıkış yapmasıyla beraber 3 ay boyunca ücretsiz olarak herkes tarafından kullanılabilecek. Bu süreci kaçırmamanızı ve ücretsiz kullanmanın keyfini çıkarmanızı tavsiye ediyorum. Aynı zamanda uygulamanın fonksiyonel açıdan ne kadar işlevsel olduğunu çözmek için çok iyi bir fırsat. Apple Music 30 Haziran tarihinde 100’ün üzerinde ülkede piyasaya sürülecek.

Apple-muzik