Apple Music Servisi Çevrimdışı Kullanılabilecek Mi?

Apple, yaptığı yatırımlarla geçtiğimiz yıl göz doldurdu. En dikkat çeken yatırım ise Deezer, Spotify ve Google Play Müzik uygulamalarına rakip olacağı Apple Music servisiydi. iPhone ve iPad’ler için gelen iOS 8.4 güncellemesiyle nihayet mobil cihazlarda Apple Music servisi kullanılmaya başlandı. Mac içinse iTunes uygulamasını güncelleyen kullanıcılar erişebildi.

Apple-music

Aylık olarak 10 TL bir abone tutarı bulunan Apple Music için akla takılan ilk soru çevrimiçi müzik uygulaması olarak geçmesiydi. Yani internet bağlantısı olmayan bir yerde dinlenemeyecek miydi? Konuya hemen el atan Apple akılcı bir çözüm üretti. Yapılan açıklamada ufak bir ayarlamayla çevrimdışı müzik akışının sağlanabileceğini duyurdu. Uygulama üzerinden yaptığınız dinlemeler esnasında favori listenize eklediğiniz parça ya da albümler doğrudan bu listede kalıcı olarak duruyor. İşte tam bu noktada yapmanız gereken ufak bir ayarlama var. Favori listenizde seçtiğiniz parça ya da albümün yan tarafında bulunan üç nokta ikonuna tıklamalısınız. Karşınıza ufak bir menü çıkacak. Buradan ‘make avaliable offline’ seçeneğini seçmeniz halinde artık çevrimdışı müziklere ulaşmayı aktif hale getirdiniz demektir.

Apple Music piyasaya yeni sürülmesinden dolayı 3 ay boyunca tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Deneme sürümü olan bu süreci istediğiniz an uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz. Fiyat olarak kalite, çeşitlilik gibi özelliklerden dolayı oldukça makul diyebiliriz. Artık Apple Music çıktığına göre bol müzikli vakitler bizleri bekliyor.