Apple Müzik Servislerine 100 Milyon Takipçi Hedefi Koydu

Apple son dönemlerde yaptığı açıklamalarla müzik sektörüne yeni soluklar getirmek istediğini duyurmuştu. Son yaptığı açıklamayla ise Beats Music ile çevrimiçi müzik dinleme servisleri arasında en iyisi olmak istediğini belirtti. Spotify ve Rhapsody gibi çok ünlü internetten müzik dinleme uygulamaları hedef olarak belirlendi.

Apple-Muzik-Hedefleri

Apple, Beats Music ile 100 milyon dinleyiciye ulaşmayı planlıyor. Hedef olarak açıklanan bu rakam Beats Music için son derece iyi bir konuma gelebilmesi için yeterli. Aylık 10 dolar ücret karşılığında sınırsız bir müzik deneyimi için geliştirmelerini sürdüren Apple ayrıca şu ayrıntılara yer verdi. Bahsi geçen 10 doların aylık bir ücret olduğunu ve çeşitli kampanyalarla başlayacağını duyurdu. Örneğin ilk etapta bir aylık bir trial yani deneme sürecinin ücretsiz olacağını, sonrasında 3 aylık abonelikler için bir kampanya uygulanacağı açıklandı. 3 aylık aboneliğin 14.99 dolar karşılığında yapılacağının altını çizen Apple, müzik severlerin dikkatini çekmek istiyor.

Sektörün devi Spotify için ödenen ücretinde 10 dolar olduğunu varsayarsak ilham alınan noktanın burası olduğu belli oluyor. Apple önümüzdeki süreçlerde 100 milyon destekçiye ulaşır mı bilinmez. Ama kaliteli bir platform olacağına kuşkumuz yok. Çünkü Apple kazanç olarak baktığı her ürünü en üst seviyeye çıkarmak için çalışıyor. Bu sebeple Apple ürünleri gibi Apple müzik servisi de dünya üzerinde kabul görmüş bir uygulama olacaktır.

Apple-Beats-Muzik