Apple Ofisi Artık Levent’te

 

Apple, birtakım kararlar doğrultusunda fiziksel mağazalar açmayı her zaman benimsemiştir. Bunun için yüksek kullanım, yaygın Pazar ağı ve talep önemli faktörler. Netice itibariyle ülkemizde aslında büyük bir pazara sahip olan Apple, İstanbul’da 2013 yılında bir şube açtı. Apple İstanbul ofisi şimdiye kadar Ümraniye Buyaka alışveriş merkezinde hizmet veriyordu.

Apple-turkiye-ofisi

Hizmet verdiği muhit oldukça ters bir istikamet diyebiliriz. Ümraniye ulaşım için sadece otobüs kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra Anadolu yakasında bulunması büyük dezavantajdı. Çünkü İstanbul’da iş dünyası Avrupa yakasında dönüyor. Bunlardan dolayı olduğunu düşündüğümüz bir takım değişiklikler yaşandı. Apple, İstanbul ofisini daha merkezi ve işin odağına taşımaya karar verdi. Artık Levent’te Levent 199 iş merkezinde hizmet vermeye devam edecek. Bu noktada söz konusu muhit değerlendirildiğinde Apple kullanıcılarının çok daha yararlanabileceği kanısına varabiliriz. Çünkü Taksimden ulaşılabildiği gibi metrobüs ve otobüsle ulaşımda gayet kolay. Metro hattıyla da ulaşım mümkün gözüküyor.

Apple cihazı olanların en büyük problemleri arasında İstanbul’da Apple ofisinin olmasına rağmen garanti ve bakım sorunlarıydı. Çünkü çok ters bir istikamette olması ve sınırlı hizmet vermesi randevu sistemini getirmişti. Yetersiz bakım personeli ve yüksek talep ise bu sıkıntıları doğurmuştu. Şimdiyse daha büyük bir binada hizmet vermeye başlayacak. Bu açıdan bakıldığında yaşayacağınız Apple onarımları ve garanti sıkıntılarında daha rahat hizmet alabileceğiz demektir.