Apple, OS X Yosemite 10.10.3 Yayınlandı. Yeni Yosemite Özellikleri

Oldukça yoğun geçen bir güncelleme sürecindeyken Apple OS X Yosemite 10.10.3 güncellemesini duyurdu. Son iki aydır birkaç önemli güncelleme üzerine çalışan Apple güvenli sürümlerini yükselterek kullanıcı deneyimlerini kontrol etmek amaçlı bir takım yenilikler yaptı.

apple-OS-X-Yosemite-10.10.3-yayinlandi-ozellikleri-nelerdir

Bu güncellemelere ek olarak OS X Yosemite içinde iki güncelleme yayınladı. Fakat hep sistemsel güçlendirme ve hata ayıklama üzerineydi bu güncellemeler.

Şimdi OS X Yosemite 10.10.3 yeni özelliklerinin entegre edilmesiyle güncellendi ve Apple Store’da sizleri bekliyor. Özellikle fotoğraf uygulamaları ve fotoğraf paylaşımı konusunda yeniliklerle beraber gelen OS X yeni sürümü ayrıca emoji konusunu da boş geçmemiş.

Yeni emojiler ekleyerek bunları daha kolay seçebilecekleri bir menü tasarlanmış. Fotoğraflar menüsü tamamen kullanıcının kolay işlem yapması için yenilenmiş. Ayrıca Mart ayının başından beri beta olarak test edildiği için tüm hataları kapatılmış.

Force Touch üzerine çalışmalarını sürdüren Apple bu güncellemeyle birlikte bazı APİ yani sistem dosyalarını geliştiricilerle paylaştı. Böylece dışarıdan geliştiriciler de Force Touch için hamle yapabilecek.

Apple OS X Yosemite 10.10.3 güncellemesiyle beraber Mart ayından bu yana başta geliştiricilerle denediği beta sürümde gördüğü tüm hataları kapattı. Bu Apple için bir standart haline geldi.

En basit bir uygulama güncellemesinin dahi içinde mutlaka bir sistem güvenlik argümanı ekliyor ve kullanıcıların daha sağlıklı bir kullanıma sahip olmasını sağlıyor. OS X Yosemite 10.10.3’te bunlardan biri olarak dikkat çekiyor.

apple-OS-X-Yosemite-10.10.3-yayinlandi-yenilikler-degisiklikler