Apple TV Kumandasının 6 Gizli Özelliği Keşfedildi

Apple TV ürününün yaygınlaşmasıyla beraber yeni bir güncelleme beklenir oldu. Ancak her ne kadar güncelleme beklense de hali hazırda kullanılan sürüm son derece işlevsel. En son ortaya çıkan bilgilere bakıldığında, Apple en sevdiği şeyi Apple TV kumandası içinde gerçekleştirmiş. Bildiğiniz gibi cihazlarına, işletim sistemlerine ve yan uygulamalarına çeşitli gizli fonksiyonlar ekleyen ve bunları kullanıcının bulmasını isteyen bir firma. Apple TV kumandası içinde keşfedilen 6 yeni özellik bulunuyor. Daha fazlası var mıdır? İşte orası kesin olarak bilinmiyor ve zamanla ortaya çıkacak.

Apple-TV-ozellikleri

Apple TV kumandasında ki 6 gizli fonksiyon

  • Video Ayarları

Apple TV kumandası üzerinde seçim tuşuyla istediğimiz ayarı seçmek mümkün. Peki hiç uzun basmayı denediniz mi? 3 saniye boyunca seçim tuşuna bastığımızda görüntü ve alt yazı ayarları karşımıza geliyor.

  • Hızlı İleri ve Geri Sarma

Sağ tuşa bastığımızda izlediğimiz videoyu 30 saniye ileriye alabiliyoruz. Arka arkaya sağ tuşa bastığımızda ise sarma hızını değiştirdiğimiz ufak kısma ulaşıyoruz. Aynı imkân geri sarma içinde aktif.

  • Ağır Çekim

Seçim tuşuna bir kez basarak videoyu durdurun. Sonra ileriye sardığımız sağ tuşa basarak bir kare ileriye gidin.

  • Bölüm Atlama

Alt tuşa basarak ulaştığımız bölüm listesine sağ ve sol tuşlarıyla önceki ve sonraki bölüm geçişini yapabilmemiz mümkün.

  • Yeniden Başlatma

Yeniden başlatmak istiyoruz fakat yerimizden kalkmak istemiyoruz. O zaman alt ve menü tuşuna 6 saniye basılı tutmanız yeniden başlatacaktır.

  • Uyku Modu

Yerinizden kalkmadan uyku moduna geçirmek istediğinizde Play tuşuna 5 saniye basmanız yeterli.

Apple-TV-bilinmeyenler