Apple Watch Desteği Genişlemeye Devam Ediyor

 

Apple tarafından üretilen Apple Watch çitasını yükseltmeye devam ediyor. Lüks araba üreticilerin yıllardır iPhone desteği verdiğini biliyoruz. iPhone için Apple ile ortak çalışan otomotiv devleri araç içi kullanımı kolaylaştırdığı gibi birçok yeni özelliği de kullanıcılarına sunuyordu. Bu markalardan biriside Hyundai ve BlueLink uygulaması. BlueLink uygulaması sayesinde iPhone ile araç içi bazı özellikler kullanılabiliyordu. Artık aynı özellikleri Apple Watch ile kullanmakta mümkün olacak.

Apple-Watch-Destegi-artiyor

Hyundai araçlar için Apple Watch desteği gerçekten muazzam detayları kapsıyor. Buna göre akıllı saat kullanıcılarının yapamayacakları sınırlı sayıda işlem var. Adeta bir kumanda gibi kullanabileceğiniz saatinizle yapabileceğiniz işlemler şu şekilde sıralanıyor. Aracınızın camlarını açıp kapayabiliyorsunuz. İstediğiniz an araç dışından aracı çalıştırabiliyor ya da motorunu durdurabiliyorsunuz. Bazı kalabalık otoparklarda aracınızı bulmak için farlarını yakabilir, selektör yapabilir hatta korna çalabilirsiniz. Navigasyon ayarını kullanabildiğiniz iPhone ile kıyaslandığında aracınızın başına bir şey geldiğinde konum bilgisine ulaşabiliyorsunuz. Burada harita bilgisinin konumunun Google harita servisinden alınması ise gerçekten ilginç bir detay.

Apple Watch ile aracınız çalındığında ya da gasp edildiğinde konum bilgisiyle beraber nerede olduğunu öğrenebilir acil servise haber verebilirsiniz. Yine yolda kaldığınız zaman yol yardımı için bildirim yapabiliyorsunuz. Aynı teknolojiyi Hyundai aslında Google Gear ile de kullanıyor. Apple Watch desteğiyle bir Hyundai keyfi yaşamanın bedeli ise yıllık 99$ olarak belirlenmiş.

Apple-iWatch