Apple Watch Hakkında Hiç Bilinmeyenler

Apple Watch şimdiye kadar üretilmiş en işlevsel akıllı saat olarak tarihe geçti. Özellikle geliştirilmiş Watch OS işletim sisteminin ikinci sürümüyle çok daha kullanışlı bir hale gelen giyilebilir teknoloji ürünü insanları şaşırtmaya devam ediyor. Apple Watch hakkında birçok özellik duyuruldu, birçok eklentiden bahsedildi. Ancak Apple gizli sürprizleri seven bir firma ve akıllı saat içinde gizlediği bazı fonksiyonlar mevcut.

Apple-Watch-bilinmeyenler

Apple Watch yanında güç düğmesi bulunan bir saat. Bu güç düğmesi sadece tek bir işlev için yapılmamış. En azından artık yapılmadığını biliyoruz. Apple sesli asistanı Siri Apple Watch içinde kullanılabiliyor. Güç düğmesine 3 saniye üzeri basılı tuttuğunuzda Siri devreye giriyor ve sizden sesli komut bekliyor. Ayrıca Watch OS işletim sistemiyle iPhone ile entegre çalışan saatin hala daha bağlantısı kopmuş değil. Yani ihtiyaç duymasa da iPhone’unuzu kaybettiğinizde ufak bir sinyal uygulamasıyla onu bulmak çok kolay. Yaklaştığınızda sinyal seviyesi artarak cihazınızı bulmanıza yardımcı oluyor.

Apple Watch bilinmeyen özelliklerde ekran görüntüsü almak çok konuşuluyordu. Sağ üst butona birkaç saniye basılı tuttuktan sonra ekrana bir ikon geliyor. Artık ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Yine güç tuşuna kısa kısa iki kez basmanız uygulama geçmişinize girmenizi sağlıyor. Böylece kolayca uygulamalar arası geçiş yapabilmek Apple Watch ürününde de mümkün oluyor. Apple tarafından üretilmiş ve dünyanın en gelecek vadeden teknolojilerinden biri olan akıllı saat ilerleyen dönemlerde ne gibi gelişmeler gösterecek büyük merak konusu.

Apple-Watch-bilgiler