Apple Watch İçin Türkçe Dil Güncellemesi

Apple, son gözdesi olan Apple Watch satışa çıktıktan sonra ilk güncellemesini bugün piyasaya sürdü. Watch OS işletim sistemiyle çalışan akıllı saat bugün 1.0.1 güncellemesi ile hatalarından arındı. Sağlık hizmetleri ve çeşitli uygulamaların sorunlarını ortadan kaldıran uygulama için en sevindirici haber ise bizleri ilgilendiriyor. Apple Watch için Türkçe dil desteğinin de eklendiği güncelleme çeşitli soru işaretlerini beraberinde getirdi. Ülkemizde satışa çıkmamış olan ürün acaba yakın gelecekte satışa çıkacak mı?

Apple-Watch-Turkce-dil-guncellemesi

Apple Watch güncellemesi iPhone üzerinden yüklendi ve iOS 8.3 güncellemesiyle gelen bazı aksaklıkları ortadan kaldırdı. Emoji sorunu, Siri problemi gibi şikayetleri baz alan bu güncellemeyle daha işlevsel bir cihaz haline geldi. Haziran ayında yapılacak olan WWDC konferansında Apple tarafından ciddi açıklamalar yapılması bekleniyor. Belki bu güncellemeden sonra bu konferansta konu Apple Watch için Türkiye satışına kadar gelir.

Apple Watch için güncellemede ortaya çıkan bir hata nedeniyle kalp ritmini ölçen uygulamanın hata yaptığı belirlendi. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde yeni bir güncellemeyle Watch OS 1.0.2’yi görebiliriz.

Apple-Watch-güncelle