Apple Watch Özellikleri, Modelleri ve Fiyatı

apple-watch-ozellikleri-modelleri-fiyati

Akıllı saatlerin arttığı günümüzde bütün gözler Apple’da idi ve sonunda Apple Watch tanıtıldı. Yeni ürünün özellikleri, modelleri ve fiyatları nelerdir?

Apple Watch Özellikleri

Apple, akıllı saatleri için kara bir tasarımı seçmiş. Dokunmatik ekranının kullanım kolaylığı açısından iyi bir tercih olmuş. Safir ekran ile birlikte öyle basit darbelere karşı kolayca çizilmeyecek. Apple Watch üzerinde bir de düğme var, tabi eskiden olduğu gibi saatlerinizi ayarlamanız için yapılmamış. Digital Crown adı verilen bu tuş sayesinde fotoğraflar içinde gezinme, yakınlaştırma, menüden esas ekrana dönüş gibi özellikleri yer alıyor. Apple bu akıllı saatinde özel bir sosyal ağ yapmış, Digital Touch adı verilen bu tuş sayesinde sadece Apple Watch olanlar ile görüşebileceğiniz bir mesajlaşma servisine yönlendirileceksiniz.

Apple Watch LED ışığı sayesinde akıllı saatinize gelen her türlü bildirimi sıkıntısız görebileceksiniz. Sosyal medya için özel tasarlanmış yerleşik uygulaması ile çok kolay şekilde Tweet atabileceksiniz. Apple Watch en iyi özelliklerinden biri kablosuz olarak şarj olmasıdır, ayrıca mıknatıslı şarj sayesinde USB tak çıkar derdine de son verebileceksiniz.

iPhone 5 ve üstü modellerde çalışacak olan Apple Watch, spor ve sağlık uygulamaları ile sağlığınıza da yardımcı olacak. Pil ömrü hakkında net bir bilgi verilmedi, kendi uygulamaları dışında farklı yazılımları desteklemesi de bir ayrıcalık olmuş. Şimdi sizlere 3 adet Apple Watch modelleri ve fiyatları hakkında bilgileri aktaracağız.

Apple Watch Standart Modeli

Apple Watch’ın standart modeli olan ürünün fiyatı 549-599 Dolar aralığında değişiyor. 20 farklı çeşidi olacağı da gelen haberler arasında yer alıyor. Paslanmaz çelikten yapılmış olan ürünün biraz daha resmi işlerde kullanılması bekleniyor.

Apple Watch Sport Modeli

Apple Watch Sport 2 farklı model ile geliyor. 38 mili metre olanı 349 Dolar, 42 mili metre olan model ise 399 Dolar olacak. Alüminyum alaşımlı olmasından ötürü diğerlerine nazaran daha dayanıklı olacağı kaydediliyor. Günlük kullanım için en ideal modeldir.

Apple Watch Edition Modeli

Bu modeli elite olarak da tanımlayabiliriz. Apple Watch Edition 8 çeşit modeli ile karşınıza olacak, fiyatları ise 10.000-17.000 Dolar arasında değişecek. Tabi, 18 karatlık altın kaplama ve safir kristal olması fiyatın nedenini de açıklıyor.