Apple Watch Satışları Resmen Dibe Vurdu

 

Apple tarafından çıkarılan ve giyilebilir teknoloji olarak adlandırılan ilk akıllı saat Apple Watch gündeme bomba gibi düşmüştü. Çok büyük bir merakla beklenen Watch serisi ilk haftasında 1.5 milyon satarak yüzleri güldürdü. Apple gerçekten ciddi bir finansal destek sağladığını düşünmüştü. Kaldı ki sonraki çeyrek raporunda bu satış grafiklerinin iki katına çıkacağı açıklandı.

Apple-watch-satislari

Ancak şuana baktığımızda o dönemki grafiklerden eser yok. Apple Watch satışları resmen dibe vurdu ve bıçak gibi kesildi. Durum hakkında Apple cephesinden hiçbir açıklama gelmiyor. Bu kadar yüksek satış seviyelerinden sonra Apple Watch 2 ile gündeme gelen firma düşük satışlardan sonra ne yapacağı konusunda biraz kararsız gözüküyor. Özellikle en büyük problemlerden birisi model oldu. Apple ucuz tasarım olarak sport modelini piyasaya sürdü. Ama 10.000$ değerinde Gold edition en büyük beklentiler arasında yer aldı. Satış analizi yapan firmalarsa durumu incelediklerinde şuan baz alınırsa günlük satışların 20 binin altına düştüğünü belirtti.

İlk haftasında günde yaklaşık 200 bin saat satılırken Apple Watch günde 12-16 bin arası satılıyor. Dünya genelinde ki Apple etiketine bakacak olursak cidden çok aşağıda olan rakamlar. Apple bu durum sonrasında ne yapacak ve hangi konularda önlemler alacak bilinmiyor. Ancak kullanıcıların genel problemi klasik akıllı saatlerden hiçbir farkının olmaması yönünde. Eğer Apple Watch 2 ile ekstra özellikler eklenirse belki aynı satış ivmesi yakalanabilir.

Apple-watch-haberleri