Apple Yellow Page ile Anlaşma Sağladı

Apple, Yellow Pages İle Anlaştı Apple tarafından Google Maps kullanımı aniden bırakılmıştı. Ardından Apple tarafından geliştirilen fakat ilk çıktığında büyük bir hüsran yaratan Apple Maps dahil olmuştu iOS platformlarda. Ülkemiz baz alındığında son derece yetersiz bir hizmet veren Apple Maps yıllardır geliştiriliyor.

apple-yellow-page-anlasmasi

Apple için geniş bir Pazar payını ifade eden Türkiye onlarında dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Ülkemizde firmaların büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Yellow Pages ile anlaşma sağlayarak Türkiye haritalarında daha işlevsel sonuçlar doğurmak isteyen Apple kolları sıvadı. Anlaşma sayesinde daha düzenli ve işlevsel haritalarla ülkemizde hizmet verecek olan Apple Maps artık hayatımızda. Genel anlamda Google Maps ve Yandex Maps kadar detaylı bilgilerin yer almadığı Apple harita hizmeti bu atılımla ne denli başarıya ulaşacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Apple Maps ile anlaşan Yellow Pages bünyesinde 850 bine yakın kayıt bulunduruyor. Bu şirket kayıtları haritalarda yerleri belirterek muhitin anlaşılması konusunda son derece önemli yer tutuyor. Apple Maps için yapılan bu atılım kullanımını arttıracak mı henüz bilinmiyor.

Apple-yellow-page-ile-anlasma-sagladi