Çerçevesiz iPhone Üretilecek Mi?

Apple her zamanki gibi suskunluğunu koruyarak 2015 yılının ortalarına kadar geldi. Çıkardığı iki modelle yine çok sattı ve çok konuşuldu. Rakipleri tüm kozlarını oynamasına karşın Apple son sözü söylemeyi yine kendisine bıraktı diyebiliriz. Merakla beklenen iPhone 6s için çıkan spekülasyonlar her geçen gün büyüyerek ilerliyor.

cercevesiz-iphone-haberleri-dogrumu

iPhone 6s için var olan söylentiler klasik olarak kamera, ram miktarı, çözünürlük seviyesi gibi durumlardı. Fakat son zamanlarda bu iddialara resmi bir açıklama gelmemesiyle iddia seviyeleri gitgide artmaya başladı. En son ön kameraya LED flaş olacağı açıklandı ki henüz bu haberde yayınlanmadı. TPK tedarikçiler komisyonu tarafından yapılan açıklamalar bir nevi en büyük iddiayı çürüttü. Çerçevesiz bir iPhone tasarısı ile iPhone 6s’in çıkma ihtimaline karşın gelen açıklama şu notları içerdi. Apple ekran hücre yönetimini değiştirdiğini ve bu değişikliklerle camın altında farklı bir cam yerleştirerek en alta ekranı koymayı planladığını doğruladı. Bu hem dayanıklılık hem daha iyi bir ekran performansı sağlayacaktı. Estetik açıdan da dışarıdan görünüm sağlanacaktı.

TPK tarafından yapılan açıklamada ise böyle bir şeyin en az 8.2mm kalınlığa sahip olacağını ve bu rakamın şuan için çok yüksek olduğunu söyledi. Bu kalınlığı Apple için 7.1mm dolaylarına indirilmesi gerektiğini belirtti. Sonrasında ise çerçevesiz bir iPhone modelinin mümkün olabileceğini ancak bunun için ancak 2016 ve sonrası için konuşmanın doğru olacağını belirtti. Bu durumda iPhone 6s çerçevesiz üretilecek söylentisi tamamen çürümüş oldu.

cercevesiz-iphone