Cortana, Android ve iOS için Yolda!

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan Cortana, artık hayatımınız vazgeçilmez parçaları haline gelen akıllı telefonlarımıza geliyor. Sesli asistan olan Cortana oldukça işlevsel bir yapıya sahip. Sesle komutun akıllı telefonlarda oldukça işe yaradığını söylemek mümkün. Her geçen gün gelişen alt yapıları ve yapay zekalarıyla söylediğimiz komutları yerine getirmeye çalışan cihazlar için artık yeni bir alternatifte Cortana olacak.

ios-cortana

Apple tarafından geliştirilen Siri yakın zamanda iPhone’larda Türkçe dil desteğiyle kullanılmıştı. Gerek kullanıcılardan gerekse sosyal medyadan çok olumlu tepkiler almasının ardından Microsoft’tan beklenen haber gecikmedi. Cortana için hem Android hem de iOS’a destek verecek olan Microsoft yakın zamanda bu güncellemelerini sunacak.

Android ve iOS için Haziran Güncellemesi

Cortana’nın şuanda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Dolayısıyla Haziran ayına kadar iki platforma da eklenmeden önce yeni dil desteği gelip gelmeyeceği merak konusu. Şuan ki haliyle tam anlamıyla işlevsel olarak Cortana kullanmamız mümkün değil. iOS ve Android için Cortana’nın ne denli başarılı olacağını yılın son yarısında hep birlikte göreceğiz.

cortana-ios-a-geliyor