iCloud Hataları Son Zamanlarda Arttı

iCloud, Apple tarafından sunulan bulut hizmetidir. Fiziki bir sürücünün sanal partikülünü kullanarak bir depolama ve paylaşım alanını size sunar. Oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olmasına karşın son 2 haftadır birçok hata mesajıyla kullanıcıları boğuyor. Bu hata mesajlarının başında bağlantı problemleri gelirken, download ve upload problemleri bunu takip ediyor.

iCloud-hatalari-artti

iCloud hataları olarak sosyal medyada en çok paylaşılan hata şu şekilde. ‘Bağlantı hatası, iCloud server ile bağlantı kurarken hata verdi lütfen sonra tekrar deneyiniz’ ve ‘Bağlantı sağlanamadı, iCloud bir bağlantı problemiyle karşılaştı’. Bu iki hata ile kullanıcılarını çileden çıkaran uygulama için halen daha bir güncelleme gelmedi. Sistem durumuna baktığınızda hata ayıklama adına bir şey yapılmıyor. Fakat sistem dosyaları büyük çoğunlukla restore edilecek ibaresini görebiliyorsunuz. iCloud kullanıcılarını tamamen farklı bulut hizmetlerine yönelten bu sorunlar Apple tarafından alındı ve muhtemelen üzerinde çalışılıyor. iCloud hatalarına yönelik bir güncellemeninse ne zaman geleceği kimse tarafından bilinmiyor.

Apple ürünleri olan iPhone ve iPad ile senkronize bir biçimde Mac cihazlarınızda kullanabileceğiniz iCloud hatası alıyorsanız pek yapabileceğiniz bir şey yok. Ancak yakın bir zamanda Apple tarafından güncelleme gelmezse bu sorunların giderilmesi adına geliştiricilerin bir paket yayınlanacağı düşünülüyor. Fotoğraf, film, müzik ve arşiv paylaşımı için oldukça önemli bir uygulama aracı olduğu için her an gerekebilecek bir uygulama. Buna karşın iPhone kullanıcıları şuanda iCloud işlemleri için şanslı olmayı bekliyor.

iCloud-haberleri