iOS 8.3 İçin Jailbreak Güncellendi

Apple cihazların daha doğrusu iPhone telefonların daha özgür kullanımı için yayınlanan Jailbreak versiyonları merakla bekleniyor. Her ne kadar Apple tarafından onay verilmese de, yasal olmasa da iPhone kullanıcılarını kısıtlamadan kurtaran bir uygulama diyebiliriz. Jailbreak yayınlayan birçok geliştirici grup var. Geçtiğimiz ay düzenlenen Mobile Security Conference Jailbreak konusunda oldukça zengin geçmişti. Pangu ve K33n ekipleri oldukça iddialı Jailbreak metotları sunmuştu.

iOS-8.3-Jailbreak

Pangu ekibinin gösterdiği iOS 8.3 Jailbreak ile herkes bu atılımı onlardan bekliyordu. Zira K33n ve ekibi iOS 9 için bir Jailbreak yayınlayacağını duyurmuştu. En güçlü aday Pangu iken iOS 8.3 için Jailbreak Taig grubundan geldi. Kendi siteleri olan Taig.com/en üzerinden ulaşabileceğiniz Jailbreak şuan kullanılabilir durumda. Jailbreak V2.0.0 sürümüyle sunulan sistem için şuan Mac versiyonu yayınlanmamış. Sadece Windows sistemlerde kullanabiliyorsunuz. iOS 8.4 çıkmasıyla 8.3 sürümünü yayınlayan Taig ile gözler Apple ve K33n cephelerine çevrildi.

Apple Jailbreak olayını bitirmek için birçok önlem almış ve hepsi iOS 9’da aktif olacak. Ancak buna karşın K33n tarafından yapılan açıklamalarda iOS 9 çıktıktan kısa süre sonra Jailbreak yayınlayacaklarını duyurdu. Merakla beklenen yeni sürüm ve Jailbreak şimdiden heyecan yaratıyor. Yine de söylemekte fayda var. Jailbreak kullanımı ile iPhone cihazınız garanti kapsamından çıkabilir. Batarya ve sistem problemleri yaşayabilir, hatta güvenlik açıklarının hedefine girebilirsiniz. Bunları Apple resmi sitesinden okuyabileceğiniz gibi, yayıncıların sayfalarından da gerekli dokümanlara ulaşabilirsiniz.