iOS 9 Eski iPhone ve iPad Modelleri İçin Gelecek Mi?

Apple her yıl yaptığı güncellemeyle mobil işletim sistemi olan iOS’u geliştirirken aynı zamanda çıkardığı iPhone ve iPad modelleriyle kendini yeniliyor. Her geçen yıl eskiyen birtakım modellerin güncelleme ve desteğini bırakan Apple bu yıl neler yapacağını WWDC konferansında açıklayacak. Tahminler üzerine iPad 2 ve iPhone4s modellerinin güncellemelerinin kesileceğini düşünen otoriterler yanılıyor mu?

iOS-9-eski-iPhone-lara-gelecek-mi

Apple için yaptığı haberlerle gündeme gelen yayın organlarının yayınladıkları haberler dikkat çekiyor. iOS 9 için eski iPhone ve iPad cihazlara güncelleme getirileceğinden bahsediliyor. Akla ilk gelen ürünler arasında olan iPad 2 ve iPhone 4s hala merak konusu. Her güncellemesiyle yeni özellikleri aktif eden Apple, iOS 9 ile tabletlerde çoklu pencere gibi birçok işlevsel özelliği hayata geçirecek.

iPhone ve iPad cihazlar için düzenlenecek olan özel bir iOS 9 güncellemesi eski cihazlarda problem yaratır mı tartışmaları başladı bile. Ancak yeni özel bir güncellemeyle eski cihazların donanımlarına uygun olarak çalışacak bir iOS 9 sürümü hazırlandığı iddia ediliyor.

Önümüzde ki ay düzenlenecek olan WWDC konferansında iOS 9’un tanıtılmasıyla tüm soru işaretlerinin ortadan kalkacağı kesin. Ancak o güne kadar eski cihazlara bir sürüm gelip gelmeyeceği muamma. iPhone için oldukça önemli bir model olan 4s kullananlar bu haberle beraber tekrar heyecanlandılar. Apple nasıl bir rota izleyecek önümüzdeki ay hep birlikte göreceğiz.

ios-9-hangi-modellere-gelecek