iPhone 6s İçin 7000 Alüminyum Serisi Tekrar Gündemde

Aylar önce bazı kaynaklar iPhone 6s için 7000 serisi Alüminyum kullanılacağını yazmıştı. Bu haberlerin ardından çıkan Apple Watch için Sport modeli geliştirildi ve bu modelde bu seri alüminyum kullanıldı. Şimdi ise adını Apple sızıntılarıyla üst noktalara yazdırmış olan KGI Securities sitesinden Ming Chi Kuo tarafından verilen haber gündemde. Kuo tarafından duyurulan haberde iPhone 6s için 7000 seri alüminyum alaşım kullanılacağı belirtiliyor.

iphone-yeni-model-aluminyum-kasa

Apple bu konuda aslında azda olsa bir açıklama yapmıştı. Fuarda Apple Watch için geliştirdikleri 7000 serisi alüminyum hakkında övgüyle bahsetti. Bu alaşım sayesinde ürünün %60 daha dayanıklı, %30 daha hafif ve diğer metal bileşenlerine nazaran çok daha estetik gözüktüğünü ifade etti. Bu alüminyum alaşımına bu denli sıcak bakan Apple, iPhone 6s için neden bunu kullanmasın? Tamda bu noktanın üzerinde duran Kuo bu anlamda fitili ateşleyen portal oldu.

Aynı şekilde Apple sızıntıları veren Japon menşeili Mac Otaka bloğu üzerinden yapılan haberde ise iPhone 6s için 7000 serisi alüminyum doğrulandı. 6s için verilen açıklamalarda kasa yönünden iPhone 6 ile çok fazla benzerliği olduğu tahmin ediliyor. En fazla 1-1,5 santimetre daha uzun, 0.5 santimetre daha geniş olabileceği konuşuluyor. Aynı zamanda ForceTouch teknolojisinden dolayı 0.2 milimetre kadar kalınlaşacağı ön görülüyor. Bu açıdan bakıldığında üretim malzemesi dışında marjinal bir fark olmayabilir.

iphone-6-aluminyum-kasa