iPhone 6s İçin Kullanılan Paket Sistem Detayları

Apple yeni iPhone modeli 6s için birçok iddiayla üretime başlamaya çok yakın. İddialar arasında ekran, kamera, iç uygulama ve sensörler dahil çok fazla yenilik var. Hangilerini iPhone 6s modeli ile göreceğimiz ise tam bir sır. Bu iddialar arasında en az dikkat çeken fakat en büyük olası ihtimale sahip olanı ise SIP yani System İn Package. Türkçe karşılığı Paket Sistemi olan yenilik ilk olarak Apple Watch için kullanıldı.

iPhone-6s-paket-sistemi

Apple, Apple Watch için kullandığı bu uygulamadan son derece memnun olduğu için iPhone 6s içinde aynı standartlarda üretim yapabilir. Paket sistem denilen hadise ise kısaca işlemci ve bellek hacminin, kullanılan sensörlerin, destek birimlerinin ve bu gibi bileşenlerin PCB isimli devre kartı yerine geçen teknolojidir. SIP kullanılarak devre kartının cihaza entegre edilmeden bu özelliklerin kullanımı mümkün olabiliyor. Böylece cihazın daha ince bir yapıda kompakt olarak üretilmesinin önü açılıyor. Apple için son derece iyi bir fırsat olmasının yanında ayrıca daha önce denenmiş oluşu bu ihtimali güçlendiriyor.

Apple tarafından iPhone 6s için kullanılacak SIP ilk olarak Çinli tedarikçilerin yakın olduğu China Times tarafından duyurulmuştu. Pek ilgi görmese de geçtiğimiz günlerde aynı haber tekrar yapıldı. İşin daha ilginci bu sefer haber daha somut ve daha ilgili detaylarla sunuldu. Bu noktada iPhone 6 için sistem paketleri kaçınılmaz olarak gözüktü.

yeni-iPhone-model-ozellikleri