iPhone 6s İçin Sızdırılmış Teknik Şemalar Özellikleri Gözler Önüne Serdi

iPhone 6s için şimdiye kadar birçok spekülasyon yazıldı çizildi. Birçok site tarafından farklı özellikler söylendi. Bu söylentiler sosyal medyada paylaşıldı ve bir algı oluştu. Ancak bu sefer 9to5mac bloğu üzerinden paylaşılmış olan iPhone 6s özellikleri sızıntının kaynağı olan belgelerin fotoğraflarıyla belgelenmiş durumda. Buna göre kağıtlarda yer alan n66 iPhone 6s’i işaret ediyor. Şemada bulunan n77 ise iPhone 6s Plus modeline ait.

iPhone-6s-sema

Şimdiye kadar çıkan özelliklere bakılacak olursa tamamen farklı bir şablon çıkıyor karşımıza. Öncelikle bir Foxconn çalışanı tarafından sızdırıldığı düşünülen belgelerde Qualcomm işlemci yongası kullanılacağı belirtiliyor. Bu beklentiye uygun bir adım olarak dikkatimizi çeken ilk nokta. Ardından piyasada bulunan 4GB ram söylentilerini bitiren bir detay yer alıyor. iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde 2GB ram kullanılacağı yazıyor. iPhone 6 modelinde olan 240fps video çekim özelliği yine bulunacak. Ancak 4k video çekimi ile alt modellerden farklılık sağlanacak. Alt modellerde uzun zamandır 8 mega piksel olan ana kameralar 12 mega piksel olarak belirlenmiş. 1.2 olan ön kamera değeriyse 5 mega piksele yükseliyor.

iPhone 6s ve 6s Plus cihazların tasarımında herhangi bir farklılıktan bahsedilmiyor. Bu fazlasıyla şaşırtan bir durum olarak dikkat çekti. iPhone 6s için farklı bir nikelaj çerçeve ya da ekran kenarlarında fark yaratacak bir tasarım bekleniyordu. Elbette cihaz Apple tarafından tanıtılana kadar bu bilgilerde netlik kazanmış değil. Ancak şuana kadar açıklanmış en güvenilir kaynak belgelerden dolayı bu özelliklerdir.