iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Üretimine Başlandı

Apple tarafından üretime başlanan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus cihazlar için iddialar sürüyor. DigiTimes tarafından yapılan haberlerin kaynağı tedarik zincirlerine dayanıyor. Buna göre Mayıs ayında test üretimi başarıyla gerçekleştirildi. Klasik olarak üretim takviminde Haziran ayında testler sürdü ve bir hata saptanmadı. Ancak parça tedarik konusunda bazı aksamalar olduğunu ve bununla beraber çeşitli çıkış zamanı sorunlarının olabileceğini duyurdu.

iPhone-6s-uretimi

Yapılan haberde Apple ilk etapta büyük bir sevkiyat yapacak. iPhone 6s ve 6s Plus modellerinden 50 milyona yakın bir ürün Çin üretim merkezinden yola çıkacak. Bu rakam şuan için tedarikçilerin imkânsız olarak gördüğü bir rakam. Üretim olarak yapılabilecek düzeye ulaşılabilir fakat parça alımı konusunda yaşanan sorunlardan dolayı bunun başarısız olacağını açıklıyorlar. Apple cephesinde ise sessizlik sürüyor. Eylül ayında satışa çıkması beklenen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için geçtiğimiz günlerde yayınlanan üretim şemaları üretimin başladığının işareti.

Apple, yeni nesil iPhone için geniş bir satış zinciri oluşturdu ve bunu her geçen gün genişletiyor. Ülkemizde dahi fiziksel mağaza açarak kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. 50 milyon üretimle yüksek bir hedef konulduğunu anlamak mümkün. İlk sevkiyat için gayet yüksek bir miktar. Parça ve bileşen üretiminde yaşanan sorunlar çözülemezse ilk sevkiyatta hedeflenen rakama ulaşamayacağı altı çizilen detaylar arasında yer alıyor. Apple 18 Eylül tarihinde iPhone 6s ve 6s Plus satışına başlayacak.

iPhone-6s-plus-uretimi