Macbook Pro Retina 15 İnç Güncellemesi

Apple tarafından Macbook Pro Retina 15’’ güncellemesi yapılacağı söylentisi gerçeklik kazandı. Güncellemelere göre ciddi anlamda fiziki bir artış söz konusu. Buna göre Apple tarafından Force Touch özelliğinin de aktif olacağı yeni nesil Macbook Pro Retina 15’’ modeli dizüstü bilgisayarların yeni çözüm noktası olmaya devam edecek.

Apple-Macbookpro-15-inch

Daha hızlı bir Macbook Pro Retina yaratılması adına 4.nesil İntel işlemcilerle donanmış bir yongaya sahip olan yeni model şaşırtmadı. Performans bazında ciddi artış için İntel grafik istemcilerinin yanı sıra AMD ortak kullanılmış. Böylece ciddi anlamda tüm grafiksel detaylar en üst noktaya çıkartılabiliyor.

Yeni nesil Macbook Pro Retina 15’’ üretimine bakılırsa iki farklı donanım seçeneği bizi bekliyor. 2.2 Ghz ve 2.5 Ghz olmak üzere İntel Core i7 işlemciyle satışa çıkacak. Tercihe göre istenilen donanım seçilebilir. Her iki donanımda da 16 Gb olarak sunulan ram için 1600 Mhz frekans aralığı mevcut. Yine isteğe göre 256 Gb ya da 512 Gb SSD tercih edilebiliyor. İlk model klasik olarak İntel iris Pro ile grafik çözümlemesi yaparken diğer modelde AMD R9 M370X kullanılmış.

Yeni nesil Macbook Pro 12’’ ürünlerine entegre edilen Force Touch teknolojisinin de olacağı ürünler önümüzde ki dönemde satışa sunulacak. Pil testlerinde internet bağlantısı ve web tarayıcısıyla aktif kullanımın 9 saat sürdüğünün altı çiziliyor. Satış fiyatı olarak Apple Store üzerinden 6699 TL ile 8399 TL arasında sahip olunabilecek.

Apple-Macbook-Pro-15-inc-guncelleme