Yeni iPod Touch İçin 64 Bit İşlemci Kullanılacak

Uzun zamandır iPod serisini güncellemeyen, yeni model ve sürüm çıkarmayan Apple kullanıcıları ters köşeye yatırdı. Apple Store üzerinden dahi kaldırılan iPod sekmesi artık kesinlikle üretilmeyeceğine dair kesin yargıların oluşmasına sebep oldu. Ancak geçtiğimiz günlerde iTunes üzerinden paylaşılan görseller her şeyi allak bullak etti.

Yeni iPod Touch İçin 64 Bit İşlemci

Paylaşılan görselde iPod shuffle, nano ve touch modellerine ait yeni tasarımlar dikkatleri çekti. Farklı renkleriyle sunulan bu ürünlere ait yeni model çalışmalarının sinyali olduğu kanısına varıldı. Spekülasyon boyutundaki haberlere Apple tarafından resmi bir açıklama getirilmedi. Ancak Fransız merkezli iGen platformu tarafından ortaya atılan iddia olayın resmiyetini gözler önüne serdi. Ürün tasarımlarının seri numaralarına kadar sunulduğu bilgiler arasında donanımsal ve fiziksel bilgilerde yer alıyor. Buna göre yeni nesil iPod Touch ürünler 64 bit işlemciyle üretilecek. İlk olarak iPhone 5s ile kullanılan bu işlemci türünün performansı gerçekten göz dolduruyor.

iPod Touch için renk seçenekleriyse kırmızı, pembe, mavi, uzay grisi, altın ve gümüş olarak belirlenmiş. iPod Touch için N102, iPod Nano için N31A, iPod Shuffle içinse N12D kodlarının kullanıldığı tasarımların hangi kaynaktan alındığı söylenmiyor. Ancak daha önce doğru haberleriyle takipçilerin ilgisini çeken iGen tarafından yapılan haberin bu ay içinde netleşmesi bekleniyor. En geç Temmuz ayının son günlerinde Apple tarafından yeni nesil iPod Touch için bir açıklama yapılması muhtemel.

Yeni-ipod