iPhone 4 Modem Olarak Kullanma

iPhone İstanbul

iPhone 4’u Modem Olarak Kullanma

iPhone, bilgisayarınızı Internet’e bağlamak için veya başka bir deyişle Internet paylaşımı için modem olarak kullanılabilir. iPhone’u, Dock bağlayıcısı – USB kablosunu kullanarak veya Bluetooth üzerinden bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.
Not: Internet paylaşımı, bazı ülkelerde veya bölgelerde kullanılamayabilir. Ek ücret ödemeniz gerekebilir. Daha fazla bilgi için operatörünüze danışın. Internet paylaşımı, hücresel veri ağı üzerinden çalışır. Wi-Fi üzerinden olan Internet bağlantılarını paylaşamazsınız. 3G bağlantınız varsa, Internet paylaşımı sırasında telefon görüşmesi yapabilirsiniz.
Internet paylaşımını ayarlama:
1
Ayarlar’da, Genel > Ağ > Internet Paylaşımı’nı seçin.
2 Internet Paylaşımı anahtarını Açık’a kaydırın.
3 iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın:
USB: iPhone’u, Dock bağlayıcısı – USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızın Ağ (Network) servisleri ayarlarında, iPhone’u seçin.
Mac’te, ilk bağlayışınızda “Yeni bir ağ arabirimi bulundu” ifadesini içeren bir pencere gözükür. Ağ Tercihleri’ni tıklayın, iPhone için ağ ayarlarını yapın, daha sonra Uygula’yı tıklayın. PC’de, iPhone bağlantısını ayarlamak için Ağ Denetim Masası’nı kullanın.
Bluetooth: iPhone’da, Ayarlar > Genel > Bluetooth’u seçin ve Bluetooth’u açın. Daha sonra, iPhone’u bilgisayarınızla eşlemek ve ona bağlanmak için bilgisayarınızın sistem yazılımıyla birlikte gelen belgelere bakın.
Bağlandığınızda, ekranın en üstünde mavi bir bant gözükür. USB üzerinden bağlandığınızda, Internet bağlantısını etkin olarak kullanmasanız bile Internet Paylaşımı açık kalır.
Hücresel veri ağı kullanımınızı izleme: Ayarlar’da, Genel > Kullanım’ı seçin.


Last Updated on Friday, 24 December 2010 14:34