iPhone 4 ü Ayarlama

iPhone İstanbul

iPhone 4 ‘u Ayarlama
iPhone’u kullanmadan önce iTunes’da ayarlamanız gerekir. Ayarlama esnasında, iPhone üzerinde satın almak için yeni bir Apple kimliği yaratabilir veya var olan bir Apple kimliğini belirtebilirsiniz. (iTunes Store bazı ülkelerde veya bölgelerde kullanılamayabilir.) iTunes, gereksiniminiz olması olasılığına karşı iPhone seri numaranızı da kaydeder.

iPhone’u ayarlama:
1
iTunes’un en son sürümünü www.apple.com/tr/itunes/download/ adresinden indirip yükleyin.
2 iPhone ile gelen kabloyu kullanarak iPhone’u Mac’inizdeki veya PC’nizdeki USB 2.0 kapısına bağlayın.

iPhone u Ayarlama

3 Ekrandaki yönergeleri izleyin.
iPhone’u bilgisayarınıza bağladığınızda otomatik olarak eşzamanlanacak öğeleri ayarlamak için iPhone’unuzu Ayarlayın ekranında “Kişileri, takvimleri ve yer işaretlerini otomatik olarak eşzamanla” öğesini seçin. Eşzamanlama ayarlarınızı iTunes’da da özelleştirebilirsiniz.

Not: Görmeye ilişkin bir engeliniz varsa, VoiceOver özelliği (iPhone 3GS veya daha yenisi için) iPhone’u görsel yardım almadan ayarlamanıza yardımcı olur. VoiceOver, ekranda görünenleri sesli olarak açıklar; böylece iPhone’u görmeden de kullanabilirsiniz. iPhone’u bilgisayarınıza bağladığınızda; iTunes, bilgisayarınızda uyumlu bir ekran okuyucu (Mac’te VoiceOver veya PC’de GW Micro Window-Eyes gibi) kullanıp kullanmadığınızı algılar ve iPhone üzerinde VoiceOver’ı otomatik olarak etkinleştirir. Görme engelli olmayan bir kullanıcı da iPhone üzerinde Erişilebilirlik ayarlarını kullanarak VoiceOver’ı sizin için etkinleştirebilir. (VoiceOver bazı dillerde kullanılamayabilir.)


Last Updated on Friday, 24 December 2010 14:59