iOS 8.3 Güncellemesi ile Ne Gibi Özellikleri Gelecek?

ios-8.3-ozellikleri-yenilikleri

iOS 8.2 sürümünü yeni yükledik ama Apple yetkilileri 8.3 sürümünün betasını yayınladı. Peki, yeni iOS güncellemesi ile birlikte ne gibi özellikler gelecek?

iPhone ve iPad kullanıcıları ne yazık ki Siri uygulamasını Türkçe olarak kullanamıyor, iOS 8.3 ile birlikte artık Türkçe kullanım aktif olacak. Aramalarınızı yaparken rehbere girmenize gerek kalmayacak, kimi arayacaksınız ismini söyleyin, Siri sizin yerinize aramaya başlasın. Önceki versiyonlarda hoparlör açma özelliği olmadan arama yapılıyordu, iOS 8.3 ile beraber hoparlör aç komutunu da verebileceksiniz.

iPhone, iPad kullanıcılarının şikayetçi olduğu bir diğer konu ise sürekli Apple şifresi ile karşılaşmaktı. Uygulamanın ücreti olmamasına rağmen sürekli şifre girmek zorunda olmak herkesi çıldırtıyordu. iOS 8.3 özelliklerinden biri de, şifre girmenize gerek kalmadan uygulama indirebilecek olmanızdır. Tabi, benim için bu özellik iyi, kullanmak istemiyorum derseniz, ayarlardan ister aktif, isterseniz de pasif konuma getirebileceksiniz.

iOS 8.3 ile sadece Türkçe dil değil, farklı seçenekler de eklenecek. CarPlay uygulamasının yanı sıra farklı emojiler ile mesajlaşmak daha keyifli olacak. Apple şu an Beta aşamasında olan iOS 8.3 sürümü üzerindeki düzeltmelere devam ediyor, 3. Beta da yayınlandı ama bize gelene kadar birkaç beta seviyesi daha geçmesi gerekebilir.

ios-8.3-apple-sifre-iptali