iPhone Kilitlendi. Nasıl Açabilirim?

iPhone’um kilitlendi, iPhone dondu, iphone açılmıyor, ipad açılmıyor, iphone ekranına görüntü gelmiyor vb. bir çok sorunu temel olarak aşağıdaki işlemleri uygulayarak çözebilirsiniz.

iPhone ve iPad yazılımsal durumlardan dolayı donma veya kilitlenme yapabilir. Eğer hiç bir neden yokken (çarpma, düşme, sıvı teması vb.) cihazınız kilitlendi veya açılmıyor ise muhtemelen sorun yazılımsaldır.

Aşağıdaki işlemleri uygulamanıza rağmen iPhone unuz açılmıyorsa BİZDEN DESTEK alabilirsiniz

Eğer yaşanan sorun yazılımsal ise, kilitlenmiş iPhone / iPad için sırası ile şu işlemleri yapın;

iPhone veya iPad’in Açma Kapama butonu ile Ana Ekran butonuna aynı anda basılı tutun ve ekrana Apple logosu gelene kadar basılı tutmaya devam edin.

Ekrana Apple logosu gelince butonlara basmayı bırakın.

Yaklaşık 1 dakika hiç bir işlem yapmadan bekleyin. Apple logosundan sonra açılış ekranını göreceksiniz. Böylece sorun çözülmüş olacaktır.

Önemli Not:

Bu işlem; cihazı kapatmaya zorlayan bir işlemdir. iPhone unuzun içinden herhangi bir veri silinmez.

Şarjı Biten Kilitlenmiş iPhone için:

Eğer hiç bir neden yokken iPhone unuz kilitlenmiş veya kapanmış ise %80-90 bu işlemi uygulayarak cihazı açabilirsiniz.

Aynı sorun şarjı biten cihazlar için de geçerli olabilir. Şarj biten cihazınız uzun süre şarja takılı olmasına rağmen açılmıyor ise, aynı işlemi uygulayarak iPhone/iPad ‘i açabilirsiniz.

 

Kilitlenmiş iPhone Nasıl Açılır?

 

iPhone veya iPad inizde bu gibi sorunlar olabilir ve bazen açma kapatmaya zorlama işlemi işe yaramayabilir. Bazen iPhone’nun içindeki bilgiler (rehber, fotoğraflar, mesajlar, notlar, ses kayıtları, videolar) iPhone’nun kendisinden daha değerli olabilir. Verilerinizi düzenli olarak yedeklemiyi unutmayın.

 

 

Call Now Button